Komedie Růžový panter z roku 1963 patří právem mezi klasiky. V hlavních rolích jsme mohli vidět Davida Nivena (†73 let), který ztvárnil Sira Charlese Littona a Claudii Cardinale (82 let), která si zahrála princeznu Dalu. Jako inspektor Jacques Clouseau exceloval Peter Sellers (†54 let). Jak po sedmapadesáti letech od premiéry vypadá tehdejší sexsymbol Claudia Cardinale a co dnes dělá? Svůj šarm rozhodně neztratila.

Italská divadelní a filmová herečka Claude Joséphine Rose Cardinale, někdy také nazývána CC, se narodila 15. dubna 1938 v Tunisu. Stala se celosvětovou hereckou legendou, ale také sexuálním symbolem 60. a 70. let dvacátého století. Ve svých devatenácti letech vyhrála titul nejkrásnější Italky v Tunisku.

Její rodiče jsou sicilského původu, ale již tři generace žili v Tunisku. V jejich rodině se mluvilo pouze francouzsky, protože to byla jedna z úředních řečí země. V mládí zažila druhou světovou válku na africké frontě a společně s rodiči a mladšími sourozenci se musela často ukrývat a stěhovat.

Před kamerou stála poprvé jako devatenáctiletá ve filmu Zmýlená neplatí (1958). Následovaly další menší i větší role, z její obsáhlé filmografie jmenujme například Zatracený malér (1959), Děvče se zavazadlem (1961), Naslepo (1965), Tenkrát na Západě (1968), Po půlnoci to roztočíme (1975), Dvě tváře války (1981), Syn Růžového Pantera (1993), Manželčina pomsta (2005) a její poslední filmová role byla v roce 2017 ve filmu Niente di serio.

I po osmdesátce však stále natáčí, vloni si zahrála ve filmech Keoma Rises a Drsný město a také v seriálu Bulle. Tento rok má premiéru snímek The Island of Forgiveness, ve kterém hraje.

V letech 1966 až 1975 byla provdaná za Franca Cristaldiho a mezi roky 1975 a 2017 žila s režisérem Pasqualem Squitierim (†78 let), se kterým měla dceru Claudii. Ta se jí narodila až po čtyřicítce. V roce 1979 se stala babičkou, když se jí narodila vnučka Lucille, dcera jejího syna Patricka. Toho porodila již ve svých 19 letech a rodina jej vydávala za jejího sourozence, protože byl počat během znásilnění a herečka si myslela, že by to byl konec její kariéry.

Vše jí pomohl ututlat její první manžel Cristaldi, se kterým uzavřela smlouvu a stala se doslova jeho majetkem. Musela hrát ve filmech, které její manžel určil, ten přitom pobíral většinu jejích honorářů a nedovoloval jí se v ničem samostatně rozhodovat. Vysvobodila se až útěkem za svým milencem Squitierim, se kterým strávila většinu života.

V roce 2012 ji mohli vidět i čeští diváci, když přijala pozvání do poroty České Miss. Nyní bydlí v Paříži a je velvyslankyní UNESCO pro ženy 21. století a ve svém rodném Tunisku je aktivistkou pro ochranu ženských práv.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA