Snímek Tenkrát na Západě z roku 1968 je jedním z nejslavnějších westernů všech dob. Krásná Jill (Claudia Cardinale), bývalá prostitutka, si chce vzít ovdovělého farmáře a začít nový život. Když však přijede na farmu, zjistí, že její nová rodina je vyvražděna. Jill se rozhodne pomstít a najme si psance Cheynneho (Jason Robards) a cizince (Charles Bronson). Pojďte se podívat, jak se herečka za více než půlstoletí změnila a čemu se dnes věnuje.

Claude Joséphine Rose Cardinale, někdy také nazývána CC, je italská divadelní a filmová herečka, která se stala celosvětovou hereckou legendou, ale také sexuálním symbolem 60. a 70. let dvacátého století. Ve svých devatenácti letech vyhrála titul nejkrásnější Italky v Tunisku.

Narodila se v roce 15. dubna 1938 rodičům sicilského původu, kteří však již tři generace žili v Tunisku. V jejich rodině se mluvilo pouze francouzsky, protože to byla jedna z úředních řečí země. V mládí zažila druhou světovou válku na africké frontě a společně s rodiči a mladšími sourozenci se musela často ukrývat a stěhovat.

Před kamerou stála poprvé jako devatenáctiletá ve filmu Zmýlená neplatí (1958). Následovaly další menší i větší role, z její obsáhlé filmografie jmenujme například Zatracený malér (1959), Děvče se zavazadlem (1961), Naslepo (1965), Tenkrát na Západě (1968), Po půlnoci to roztočíme (1975), Dvě tváře války (1981), Syn Růžového Pantera (1993), Manželčina pomsta (2005) a její poslední filmová role byla v roce 2017 ve filmu Niente di serio.

I po osmdesátce však stále natáčí, letos ji uvidíme ve filmech Keoma Rises, The Island of Forgiveness a Piccolina bella a také v seriálu Bulle.

V letech 1966 až 1975 byla provdaná za Franca Cristaldiho a mezi roky 1975 a 2017 žila s režisérem Pasqualem Squitierim (†78 let), se kterým měla dceru Claudii. Ta se jí narodila až po čtyřicítce. V roce 1979 se stala babičkou, když se jí narodila vnučka Lucille, dcera jejího syna Patricka. Toho porodila již ve svých 19 letech a rodina jej vydávala za jejího sourozence, protože byl počat během znásilnění a herečka si myslela, že by to byl konec její kariéry.

View this post on Instagram

#pasqualesquitieri #love

A post shared by claudia cardinale official (@claudiacardinaleofficiel) on

Vše jí pomohl ututlat její první manžel Cristaldi, se kterým uzavřela smlouvu a stala se doslova jeho majetkem. Musela hrát ve filmech, které její manžel určil, ten přitom pobíral většinu jejích honorářů a nedovoloval jí se v ničem samostatně rozhodovat. Vysvobodila se až útěkem za svým milencem Squitierim, se kterým strávila většinu života.

V roce 2012 ji mohli vidět i čeští diváci, když přijala pozvání do poroty České Miss. Nyní bydlí v Paříži a je velvyslankyní UNESCO pro ženy 21. století a ve svém rodném Tunisku je aktivistkou pro ochranu ženských práv.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz