Nová série se vrátí už letos v listopadu. Čeká nás celkem 20 epizod, které by neměly být rozděleny žádnou delší přestávkou. V páté sérii bychom měli sledovat tři příběhové linie. Ta první je Ivar a jeho armáda, která zůstávala v Anglii a bude čelit obávanému Heahmundovi, tato linie by měla být hlavní linií celé série. Druhá bude Bjorn a jeho flotila plující objevovat Středozemní moře, zatím není jasné, jestli je čekají nějaké nesnáze, nebo jestli se v téhle části dočkáme nějakého většího vzrušení. A poslední částí je Lagertha a její udržování pozice královny v Kattegatu, což bude stále těžší a těžší, čeká ji spousta nesnází, ať už co se týče lidí z vlastních řad, tak těch z venku. Do toho všeho nám ještě místy bude zasahovat Floki, který zůstal sám a proto se rozhodl vydat hledat Bohy a svůj osud. Postupně by se nám z Flokiho měl stát nový věštec, který vyrazí se skupinou Vikingů objevovat a drancovat Island.

Zatímco u všech ostatních postav tak nějak tušíme, na co se můžeme těšit, největší otazníky doteď visely nad postavou Rolla, který se po své několikanásobné zradě stal jedním z nejméně oblíbených v seriálu a v druhé polovině čtvrté série jsme se nijak velkého rozvoje jeho dějové linie nedočkali. I přes to má ale Rollo historicky největší potenciál a bylo by ještě dlouho o čem vyprávět.

Michael Hirst ještě před natáčením páté série prohlásil, že nás čeká úplně nový Rollo a vývoj jeho postavy dostane daleko více prostoru, než kolik ho měl ve čtvrté sérii. Od doby, co začalo natáčení, se ale k Rollovi nikdo blíže nevyjadřoval a jediné, na čem mohli fanoušci stavět, bylo to, že v traileru můžeme vidět francké vojáky po boku Ivara, tudíž se zdálo, že se Rollo připojí k Ivarovi v boji proti Heahmundovi. Nakonec ale nejspíš bude všechno úplně jinak.

Před pár dny Michael Hirst potvrdil, že se Rollo pravděpodobně ukáže pouze v jedné nebo dvou epizodách na začátku páté série, kdy dojde k ukončení jeho dějové linie. Není známo, jestli Rollo zemře, nebo si zkrátka bude „žít šťastně až do smrti“ a my o něm už neuslyšíme.

Proč ale herec tak znenadání odchází?
Clive totiž mimo Vikingy natáčí i seriál Taken, u kterého se neočekával nějaký extra velký úspěch, čili by se Clive po první sérii mohl dále věnovat Vikingům. Opak se ale stal pravdou, seriál Taken slaví úspěchy a dostal další řadu, ve které bude hrát právě Clive a nebude mít proto čas na natáčení Vikingů. Sám herec se vyjádřil, že Vikingové byli skvělá příležitost, ale je čas se pohnout dál. Ať už tedy vaše představy o Rollovi v další sérii byly jakékoliv, máte pravděpodobně smůlu a my konečně víme, proč se nikdo po celé natáčení k Rollovi nechtěl vyjádřit a nebyl na žádných fotkách z natáčení.

Co na Clivův odchod říkáte?
Článek pro vás připravila Narry.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz