S partičkou sympatických kamarádů z Manhattanu se na našich obrazovkách setkáváme den co den již přes dvě dekády. Je proto velmi těžké uvěřit, že je to již 14 let od doby, kdy byla poslední epizoda Přátel odvysílána poprvé v televizi. Dokonce je to neuvěřitelných 24 let od epizody úplně první. Rozhodli jsme se proto podívat na nezapomenutelné hvězdy tohoto seriálu. Matthew Perry (Chandler), Jennifer Aniston (Rachel), Matt LeBlanc (Joey), Courteney Cox (Monica), David Schwimmer (Ross) a Lisa Kudrow (Phoebe) se nám za ta léta dostali hluboko pod kůži, co dělají dnes a jak se prosadili po konci seriálu?

1Matthew Perry (Chandler) – 49 let

Zdroj: hellomagazine.com

Chandler Bing byl slavný svým sarkastickým humorem a špatným výběrem partnerek (vzpomeňme na uječenou Janice), nakonec však svou životní lásku našel ve své dlouholeté kamarádce a sousedce Monice.

Matthew Perry se po ukončení natáčení Přátel činil, objevil se například v seriálech „Studio 60“ (2006-2007), „Dobrá manželka“ (2012-2013), „Správná dvojka“ (2015-2017), či ve filmech „Můj soused zabiják 2“ (2004), „Zmatená duše“ (2007) nebo „Znovu 17“ (2009). Letos v srpnu herec skončil v nemocnici a musel podstoupit operaci kvůli prasklému střevu, proto se aktuálně nevěnuje žádnému novému projektu.

2Jennifer Aniston (Rachel) – 49 let

Zdroj: hellomagazine.com

Rachel Greenová a její randění a rozcházení se s Rossem vytáčelo diváky po celou dobu vysílání seriálu. I přes svůj divoký milostný život si Rachel všechny získala svým typickým účesem a lásce k nakupování. Nakonec se s Rossem přeci jen dali dohromady, podle tvůrců již navždy.

Po rozvodu s Bradem Pittem v roce 2005 se Jennifer provdala za amerického filmového producenta Justina Therouxe. Vztah vydržel však pouhé tři roky a letos v srpnu oznámili svůj rozchod. Nedávno zklamala všechny fanoušky Přátel tím, že si myslí, že oživení seriálu by bylo šlápnutí vedle. Herečka svůj názor vysvětlila tím, že si myslí, že naše posedlost moderními technologiemi by změnila dynamiku seriálu. „Kdyby se dnes Přátelé točili znovu, měli byste kavárnu plnou lidí, kteří by jen zírali do iPhonů,“ vysvětlila. „Nebyly by tam žádné reálné a vtipné rozhovory, jako dřív.“ Nutno uznat, že má asi bohužel pravdu.

Jennifer se po konci Přátel prosadila na velkém plátně, hlavně v komediích. Zahrála si například ve filmech „Marley a já“ (2008), „Šéfové na zabití“ (2011), „Millerovi na tripu“ (2013) nebo „Pařba o Vánocích“ (2016). Aktuálně dokončila práci pro Netflix na komedii „Knedlíček“ (2018) a připravuje komedie „Murder mystery“ a „Mean moms“, které budou mít premiéru v roce 2019.

3Matt LeBlanc (Joey) – 51 let

Zdroj: hellomagazine.com

Joey Tribbiani byl „hřebcem“ seriálu, velkým sukničkářem, kterého platonicky milovaly miliony divaček z celého světa. Dokázal učarovat téměř každé dívce v seriálu, jeho hláška „Jak to de?“ je legendární.

Matt se nikdy jako herec neprosadil ve filmu, zato v seriálech se objevuje pravidelně dodnes. Po ukončení seriálu si střihl roli Joeyho ještě jednou ve stejnojmenném seriálu, tedy „Joey“ (2004-2006), nedokázal však navázat na úspěch Přátel a pořad byl po dvou sériích zrušen. Poté získal roli v seriálu „Epizody“ (2011-2017) a od roku 2016 v sitcomu „Man with a Plan“, kde účinkuje dodnes.

4Courteney Cox (Monica) – 54 let

Zdroj: hellomagazine.com

Monica Gellerová, Rossova mladší sestra, se nejvíce divákům zaryla do paměti díky její obsedantně-kompulzivní poruše a posedlostí pořádkem. Po sérii neúspěšných vztahů a krátkých románků se Monika nakonec usadila s nejlepším přítelem svého bratra Chandlerem.

Courteney, která má dospívající dceru Coco s bývalým manželem Davidem Arquettem, žije v současnosti s Johnnym McDaidem, s nímž se od roku 2013 po vzoru Rachel stále rozchází a dává znovu dohromady. Herečka se prosadila jak ve filmech, tak i v seriálech. „Město žen“ (2009-2015) bylo její nejvýznamnější televizní štací po Přátelích, objevila se také například ve filmech „Trestná lavice“ (2005) nebo „Vřískot 4“ (2011). Aktuálně nepracuje na žádném novém projektu.

5David Schwimmer (Ross) – 51 let

Zdroj: hellomagazine.com

Nelze popřít, že Ross Geller byl nejchytřejším členem skupiny. Tohoto výstředního paleontologa si fanoušci zamilovali díky jeho šprťácké osobnosti, suchému humoru a také díky jeho vytrvalosti v nadbíhání Rachel.

David si nesl Rossovo stigma dál i po ukončení Přátel, nikdo si jej neuměl představit v jiné roli a nabídky práce se zrovna nehrnuly. Pořádně si znovu zahrál až v roce 2016 v seriálu „American Crime Story“, do té doby se věnoval spíše dabování animovaných postav ze série Madagaskar. Zkoušel se prosadit také jako režisér, to mu však nevyšlo.

6Lisa Kudrow (Phoebe) – 55 let

Zdroj: hellomagazine.com

Phoebe Bufetová se nám nesmazatelně zapsala do paměti díky jejímu hudebnímu „talentu“, zejména její písničce „Smraďochu, smraďochu“. Byla to postava, u které jste si nikdy nemohli být ničím jistí. Nakonec se provdala za klavíristu Mikea (Paul Rudd) a plánovali  spolu založit rodinu.

Lisa Kudrow se nedávno rozpovídala o možnosti pokračování Přátel a časopisu Heat prozradila: „Cítím, že kdykoliv se mě na to někdo zeptá, je to jako bych neustále ničila jejich malé jiskřičky naděje. Je to již 14 let, 14 let stejných otázek a já můžu vždy jen říct, že právě teď, nebo v blízké budoucnosti se to nestane. A pokaždé, když to takto řeknu, začnou na mě lidi křičet [smích], jo, pravděpodobně se to nestane. O čem by to taky bylo? Opravdu, jak by to mohlo fungovat? To je to, na co všichni zapomínají.“

Herečka si zahrála v řadě filmů, například v „P.S. Miluji Tě“ (2007), „Čekání na zázrak“ (2009), „Sousedi“ (2014) nebo „Dívka ve vlaku“ (2016). Aktuálně účinkuje v komediálním seriálu „Grace and Frankie“.

ZDROJ:hellomagazine.com, csfd.cz
Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR