Je to venku. Amazon oznámil, ve které době se bude odehrávat očekávaný fantasy seriál Pán prstenů. Nyní tedy víme, s kým se v seriálu můžeme potkat a s kým naopak ne. 

Seriálový Pán prstenů, který má pod křídly Amazon, bude svým dějem předcházet slavné filmové trilogii. Zavítáme do Druhého věku Středozemě, těsně po zničení Pána temnoty Morgotha, který byl předchůdcem Saurona. Je to doba, ve které byly ukovány prsteny moci a Sauron poprvé překryl Středozem svým stínem.

Zdroj: wall.alphacoders.com

Amazon postupně odhaluje nová místa na mapě fiktivního světa profesora Tolkiena. V poslední rozšířené verzi mapy můžeme vidět ostrov Númenor, kde lidská rasa dosáhla svého vrcholu, než přišel Sauron a zavinil její pád. Elendil se poté usadil se svými syny, Isildurem a Anárionem, ve Středozemi. O mnoho let později se tu setkáme s Isildurovým dědicem, naším známým Aragornem.

Zdroj: wall.alphacoders.com

Mezi fanoušky se šeptalo, že by seriál mohl více přiblížit život Aragorna, než se přidal ke Společenstvu prstenu. To ale nejspíše zůstane pouhým přáním. V minulosti budeme cestovat mnohem dál, až k Aragornovým předkům.

Můžeme se ale setkat s některými mocnými a dlouhověkými bytostmi, které známe již z filmové trilogie, jako je Galadriel, Gandalf Šedý a Saruman Bílý. Ve filmu Hobit: Neočekávaná cesta se objevil i Radagast Hnědý. V seriálu by se tedy mohla sejít kompletní „velká pětka“ čarodějů řádu Istari. Zbývají dva Modří čarodějové Alatar a Pallando.

Zdroj: wall.alphacoders.com

Amazon cítí velkou zodpovědnost za zpracování posvátné fantasy ságy. Profesor Tolkien nám toto období příliš detailně neodhalil, což má své pro i proti. Tvůrci mají volnější ruku, zároveň se ale musí vypořádat s trhlinami v příbězích. Myslím ale, že se máme na co těšit. Středozemě se nám znovu otevírá. “I’m going on an adventure”.

Zdroj: nordic.ign.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz