V následujících měsících nás čeká docela velká lavina různých komiksových adaptací. Na nás je, abychom si udělali jasno v tom, na co se vůbec máme těšit, nebo naopak si od kina držet větší či menší odstup. Asi nebude velkým překvapením, když řeknu, že ta největší želízka v ohni si opět drží Marvel, ale konkurenci není třeba podceňovat, protože i DC bude mít co nabídnout. Inu, komiksové žně ještě neskončily.

ANT-MAN (premiéra 16. července 2015)

an1

Již za pár týdnů nás čeká další část Marvel Cinematic Universe. Tentokrát se do popředí dere zatím neokoukaný hrdina Ant-Man. Ten by měl být jakýmsi pomyslným spojením mezi koncem druhé fáze MCU a začátkem třetí. Setkají se zde oba představitelé komiksového Ant-Mana. Původní Hank Pym je stárnoucí doktor, který vymyslel špičkovou technologii zmenšování a podvodník Scott Lang, který se nechtě stává jeho nástupcem. Spolu musí naplánovat loupež, která zachrání svět. Proti nim se postaví padouch, který si říká Yellowjacket.

FANTASTICKÁ ČTYŘKA (premiéra 13. srpna 2015)

an2

Josh Trank si vzal na paškál reboot nejúspěšnější superhrdinské komiksové rodiny a překopal ji od základů. Z Johnnyho Storma udělal černocha a rapidně celou FF omladil. Otázkou je, zda takto razantní zásah do kánonu Fantastické čtyřky bude slavit úspěch. Příběh o tom, jak čtyři mladí vědci získají během pobytu ve vesmíru nadlidské schopnosti už známe, ale Trank slibuje, že postavám dá úplně nový rozměr. Dostane se nám i ikonického záporáka Doctora Dooma, ovšem v jaké podobě, to si budeme muset počkat až do samotné premiéry. Doufám, že snímek bude úspěšný, protože sám mu příliš nevěřím.

DEADPOOL (premiéra 12. února 2016)

an3

Spousta z vás zná ukecaného žoldáka Deadpoola. Pošahaného antihrdinu, který je vyzbrojen léčivým faktorem, který ho dělá téměř nesmrtelným. Jeho osobitý přístup ke všem akcím z něj dělá neuvěřitelného hláškaře, který nešetří na brutalitě a ještě si k tomu dokáže povídat se svými čtenáři či diváky. Režisér Tim Miller si vybral vpravdě těžkou látku ke zpracování, ale i díky Ryanu Reynoldsovi (původní představitel Deadpoola v X-MEN Origins: Wolverine) mu docela věřím. Navíc první fotky z placu vypadají opravdu suprově. Tak snad se Deadpool povede.

BATMAN V. SUPERMAN : ÚSVIT SPRAVEDLNOSTI (premiéra 24. března 2016)

an4

Ultimátní DC crossover, ve kterém se proti sobě postaví Batman a Superman. Po událostech Muže z oceli se vše změní. Lidstvo se přestane cítit bezpečně a má to Supermanovi za zlé. V Gothamu se také zvyšuje kriminalita a těžce zkoušený Bruce Wayne se rozhodne znova obléct kostým Batmana. Jeho primárním cílem se stane to, aby dohnal Supermana k odpovědnosti za stav společnosti. Jejich střet vyvrcholí velkým přátelstvím, kterým dávají základ pro vznik Ligy spravedlnosti. Uvidíme zde i Wonder Wonam, Aquamana a další velké postavy DC univerza.

CAPTAIN AMERICA : OBČANSKÁ VÁLKA (premiéra 6. května 2016)

an5

Po událostech druhých Avengers se dostávají do rozporu dvě ikonické postavy dosavadního Marvel Cinematic Universe. Stát proti sobě bude Iron Man a Captain America. Jejich názorové neshody ohledně registrace hrdinů dosáhnou vrcholu v podobě střetu znepřátelených skupin hrdinů pod vedením jednoho či druhého. Tímto snímkem započne nová fáze (třetí) MCU, která bude vrcholit Nekonečnou válkou. Poprvé by se zde měly ukázat postavy Spider-mana a Black Panthera. Do bitvy se rovněž zapojí snad všichni dosavadní hrdinové všech Marvel filmů. Režii mají na starost opět bratři Russovi.

X-MEN : APOCALYPSE (premiéra 19. května 2016)

an6

Bryan Singer se loni vrátil zpět k X-Menům. Výbornou Budoucí minulostí spojil starou i novodobou partu mutantů. Příští rok se však vrátíme k omlazené verzi hrdinů, kteří se budou muset utkat s údajně nejstarším a nejmocnějším mutantem historie, samotným Apocalypsem. Otázka stále visí nad účinkováním Wolverina, o kterém se vede spousta debat, naopak bychom v roli Gambita mohli poprvé poznat Channinga Tatuma. Očekávejme tedy podobný film, jakým byla Budoucí minulost, jen s tím rozdílem, že starší parta bude úplně odsunuta a nahrazena mladšími verzemi všech mutantů.

ŽELVY NINJA 2 (premiéra 3. června 2016)

an7

Jonathan Liebesmann pod odborným dohledem Michaela Bay natočil loni reboot Želv ninja. Kriticky sice bůhvíjak nedopadl, ovšem finanční úspěch je finanční úspěch. Pro druhý díl převza režisérskou štafetu David Green a s sebou si přivede i nové postavy. Předně Beebopa a Rocksteadyho, Caseyho Jonese (toho si zahraje Stephen Amell aka Arrow) a v neposlední řadě i mimozemský mozek Kranga. Samozřejmě nebude chybět ani původní sestava, v čele s April a Vernonem a také znova uvidíme Erica Sachse i Trhače. Třískova parta mutantních želváků tedy dostane opět co proto.

DOCTOR STRANGE (premiéra 3. listopadu 2016)

an8

Prozatím nejzáhadnější projekt Marvel Cinematic Universe. Je znám pouze hlavní představitel, kterým bude Benedict Cumberbatch (Sherlock, Kód Enigmy, Šmak). Film by se měl točit kolem toho, jak přišel Stephen Strange, výborný chirurg a velmi arogantní člověk, ke svým schopnostem největšího mága na Zemi. Po autonehodě přestal Stephen mít cit v rukách. Jeho život byl najednou v troskách, avšak svitla mu naděje, když zjistil, že v himalájích žije mocný mág, který by jej mohl zasvětit do tajů magie. Vydává se za ním a učí se jeho umění. Poté se stává právoplatným členem Avengers. Režii bude mít na starosti Scott Derrickson.

A na který film se těšíte vy ? Napište nám do komentářů.

[fbcomments]

-reklama-