Ke konci roku 2016 začala vycházet první série fenomenálního seriálu Westworld a ihned se stala velice populární. Aby také ne se svou komplexností příběhu a postav. Jenže od konce poslední epizody první série uplynul více než rok a po tak dlouhé době si nelze pamatovat všechny události seriálu. Zvlášť pokud je v nich důležitý i ten sebemenší detail. A proto tu je tento článek!

Co je to vlastně Westworld? Je to zábavní park pro zbohatlíky v ne moc vzdálené budoucnosti založen Robertem Fordem a Arnoldem Weberem. A v čem je tak speciální? Je obydlen robotickými výtvory, se kterými si návštěvníci mohou dělat vlastně cokoli. Zakázáno zde není nic, ani vražda či znásilnění. A pro návštěvníky parku z toho neplynou žádné následky – nemohou totiž v parku zemřít.

V průběhu let se výtvory stávaly čím dál více podobné lidem, ať už svým vzezřením nebo i chováním. Arnold Weber si proto myslel, že výtvory by jednoho dne mohly dojít až k naprostému uvědomění si sebe sama. Tento proces pojmenovat Labyrint (the Maze).

Některé výtvory se opravdu ubíraly cestou sebepoznání, do centra Labyrintu se ale dostala pouze Dolores, Arnoldův první výtvor. Arnold byl přesvědčený, že Dolores je tím pádem opravdu živá. Celý park mu proto začal připadat neobyčejně krutý, což on také je, a chtěl z celého projektu vycouvat. To se ale nelíbilo Robertu Fordovi a jejich neshoda vedla pouze k mnoha hádkám.

Zdroj: https://www.imdb.com/title/tt0475784/mediaviewer/rm2772698624

Arnold proto vymyslel plán, jak zabránit Fordovi otevřít park – zabít všechny výtvory. A kdo měl být tím, kdo způsobí jejich smrt? Ano, Dolores. Arnold naprogramoval Dolores novou osobnost, tou byl padouch Westworldu, Wyatt. A takhle tedy Dolores/Wyatt s pomocí Teddyho zmasakrovala všechny výtvory v parku, Arnolda a nakonec i sama sebe.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz