Seriál Perníkový táta jistě většině z Vás není třeba nějak obzvlášť představovat. Jistě ho znáte, jelikož patří k jednomu z nejoblíbenějších. Jeho finále jsme se sice dočkali již v roce 2013, ale určitě jste také postřehli informaci, že se dočkáme jeho filmové podoby. Stanice AMC v poslední době rozšiřuje svou značku (třeba díky filmům ze světa The Walking Dead s Andrewem Lincolnem), takže není divu, že slavné kriminální drama od tvůrce Vince Gilligana také uvidíme ve filmové podobě. A co o zmíněném filmu prozatím víme naleznete v tomto článku. 

Co se týče data premiéry filmu, ten ještě není zcela jasný. Film bude opět režírovat Vince Gilligan, který se také postará o scénář. Ve filmu uvidíme tyto herce: Aarona Paula, Bryana Cranstona, Krysten Ritter, Jesseho Plemonse, Jonathana Bankse, Charlese Bakera, Matta Jonese a Roberta Forstera.

1. AARON PAUL SE VRACÍ JAKO JESSE PINKMAN

Zdroj: westworldwatchers.com

V tomto případě si nelze nevšimnout jisté dávky ironie. Gilligan totiž plánoval Pinkmanovou smrt již na konci první série, ale byl natolik ohromen Pinkmanovým výkonem, že ho v seriálu ponechal. V průběhu seriálu se Pinkman změnil na jakýsi zvrácený „morální kompas“ televizní série a momentálně je favoritem fanoušků pro celovečerní film. Když se informace o filmu Perníkový táta poprvé objevily, Paul řekl, že bude jeho součástí a vrátí se v jeho původní roli.

2. FILM JE POKRAČOVÁNÍM SERIÁLU

Zdroj: wallpapermaiden.com

Jedna z věcí, které jsou lidem známé, je to, že film se odehrává po událostech ze seriálu, tedy po tom, co Jesse utekl z gangu strýce Jacka. Fanoušci strávili po ukončení seriálu pět let spekulacemi o tom, co se stalo s touto postavou, takže bude zajímavé vidět, co si pro nás Gilligan s dalšími tvůrci připravili. Jedna z nejpopulárnějších teorií říká, že se vydal hledat syna své přítelkyně Andrey (která zemřela v páté sérii), stanice AMC a Gilligan se k tomu zatím ještě nijak nevyjádřili.

3. DALŠÍ POSTAVY, KTERÉ BY SE MĚLY VRÁTIT

Zdroj: wallpaperstock.net

Jesse není jedinou známou tváří, kterou fanoušci opět uvidí na televizní obrazovce. Podle posledních informací by se měli vrátit někteří z dalších pravidelných členů, s kterými jsme se seznámili v seriálu. Mezi ně patří Bryan Cranston, Krysten Ritter, Jonathan Banks, Jesse Plemons, Charles Baker, Matt Jones a Robert Forster (mimo jiné). Jelikož však některé z těchto postav, třeba Walter White, Jane a Mike Ehrmantraut, v seriálu kvůli výbuchu zemřeli, je zřejmé, že jejich účast ve filmu naznačuje, že Gilligan bude skákat po časové ose, což také používá v seriálu Volejte Saulovi.

4. FILM JEŠTĚ NEMÁ ŽÁDNÝ OFICIÁLNÍ NÁZEV

Zdroj: screenrant.com

V současné době film nemá žádný oficiální název a je zatím znám pouze pod pracovním názvem Greenbrier. Slovník definuje tento termín jako „zelené kmenové severoamerické víno z rodiny lilie“, takže nikdo netuší, jak (nebo zda) tyto faktory nějak zapadnou do vyprávění. Právě teď by byla vhodná doba na hádaní názvu fanoušky. Některé pracovní názvy jsou totiž záměrně praštěné, aby je zmátly.

5. VINCE GILLIGAN SI ZOPAKUJE RÉŽII A SCÉNÁŘ

Zdroj: hollywoodreporter.com

V roce 2008 se Gilligan stal hlavním hnacím motorem tohoto oblíbeného seriálu. To se ve filmu nezmění. Nejen, že napíše scénář, ale také bude film režírovat. Gilligan má spoustu zkušeností díky svým seriálům Perníkový táta a Volejte Saulovi, takže pro tuto práci jistě neexistuje nikdo lepší. Zná toto univerzum zevnitř i zvenku a měl by být schopen udělat příběh přesně tak, jak jej fanoušci chtějí.

6. FILM ZATÍM NEMÁ TRAILER

Zdroj: screenrant.com

Film Perníkový táta se údajně začal natáčet na podzim roku 2018 (ačkoli v té době neexistovalo žádné oficiální oznámení), takže není překvapivé, že zatím nejsou žádné marketingové materiály. S největší pravděpodobností propagační kampaň nezačne před produkcí filmu.

Máte rádi seriál Perníkový táta? Těšíte se na film a že znovu uvidíte své oblíbence? Vaše odpovědi nám napište do komentářů. 

Zdroj: screenrant.com