Máme tu další víkend v karanténě a my budeme opět všichni nuceni sedět doma u našich televizorů. Pokud už nevíte, co si večer pustit, připravili jsme pro Vás seznam filmů, které jsou inspirovány postapokalyptickou tématikou a stojí za zhlédnutí. Berte to jako odlehčení vážné situace, nebo přípravu na nejhorší, to necháme na Vás. Pokud máte radši seriály s touto tématikou, mrkněte SEM.

Nákaza

Dramatický film z roku 2011, ve kterém se v hlavních rolích objeví Marion Cotillard, Matt Damon, Laurence Fishburne, Jude Law a Gwyneth Paltrow. Děj je o rychlém šíření smrtícího viru, který se přenáší vzduchem. Nakažené tento virus zabíjí během několika málo dnů. Epidemie se rychle šíří a tak se lékaři po celém světe snaží najít lék. Rychleji, než samotný virus, se však šíří všudepřítomná panika. Je Vám to povědomé? No nic, jdeme raději dál.

Já, legenda 

Americký hororový sci-fi film z roku 2007. Hlavní roli špičkového vědce Roberta Neville si zahrál Will Smith. Ten se snaží zabránit šíření nebezpečného viru, avšak neúspěšně. Sám je proti němu ale z neznámého důvodu imunní a jako jediný lidský přeživší žije v troskách New Yorku, kde jsou kromě něj již jen zmutované oběti viru. Chce ze své krve vyvinout lék, stojí však sám proti celému světu a i čas hraje proti němu.

Cesta

Dobrodružné drama z roku 2009 vypráví o tom, že byl zničen svět a nikdo neví, co se vlastně stalo. V hlavních rolích se jako Muž objeví Viggo Mortensen, Chlapec Kodi Smit-McPhee a jako Žena Charlize Theron. Napínavý, dobrodružný a místy hororový příběh o jedné cestě rozhodně doporučujeme.

Šílený Max

Šílený Max je prvním filmem ze série post-apokalyptických sci-fi filmů s tímto názvem. Hlavním hrdinou je Max Rockatansky, kterého hraje Mel Gibson. Natočen byl již v roce 1979 a to s omezeným rozpočtem. Jako film s největším poměrem tržba/náklad si 20 let držel rekord v Guinnessově knize rekordů. Po napadení Maxovy rodiny a jeho nejbližšího přítele se rozhodne pomstít a změní se, jak již napovídá název filmu, v šíleného Maxe. V roce 2015 vystřídal Mela Gibsona americký herec Tom Hardy. Zhlédnout nyní můžete hned 4 „Šílené Maxe“ – Šílený Max (1979), Šílený Max 2 – Bojovník silnic (1981), Šílený Max a Dóm hromu (1985) a nejnovější s Tomem Hardym Šílený Max: Zběsilá cesta (2015). Příští rok bude mít premiéru Mad Max: The Wasteland.

Nevědomí 

Oblíbený americký herec Tom Cruise se objeví v hlavní roli jako Jack, který žije poklidný život po boku své partnerky do doby, než nouzově přistane vesmírná loď. V ní je jediná členka posádky, která tvrdí, že ji s Jackem pojí jistá minulost, kterou si on ale nepamatuje. Dále se objeví Morgan Freeman, který se mu bude snažit otevřít oči. Nevědomí je sci-fi film z roku 2013 a neměli byste si jej nechat ujít.

12 opic

Další sci-fi film, který stojí za zhlédnutí, je dnes již kultovní snímek 12 opic z roku 1995 v hlavní roli s Brucem Willisem. Ten jako James Cole tráví svůj život v podzemí. Neznámý zloduch vypustil do ovzduší vir, který zabil 5 miliard obyvatel naší země. Naživu zůstalo pouze 1% lidí, kteří se skrývají v podzemí. Ti se nechtějí s tímto osudem smířit a tak pár vědců pomocí stroje času vyšle do minulosti vězně, kteří mají odhalit původce a zdroj, a poté vzorky dodat, aby mohli vyvinout protilátku.

Zombieland

A pro odlehčení si můžete pustit americkou zombie komedii z roku 2009. V hlavních rolích se jako přeživší objeví Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone a Abigail Breslin, kteří společně cestují po jihozápadní části USA a snaží se najít místo, kde by byli v bezpečí a bez všudypřítomných zombíků. Minulý rok mělo premiéru pokračování – Zombieland: Rána jistoty.

Filmů s touto tématikou je samozřejmě více, budeme rádi, když do komentářů níže napíšete další tipy.

-reklama-