Všichni jste si nejspíš všimli, že svět American Horror Story je propojený, objevují se zde stejné postavy, místa atd. Dokonce sám Ryan Murphy, tvůrce AHS, prozradil, že si rád čte fanouškovské teorie a některé z nich jsou 100% správné. My pro vás máme shrnutí těch nejzajímavějších teorií a spojitostí mezi sériemi.

bd6

Jedna z prvních spojitostí je film „Ve znamení kříže“, na který se dívali v 2. sérii. Tento film
vybrala sestra Jude, kterou ztvárnila Jessica Lange. Ve 4. sérii Jessica hrála Elsu Mars a ve 12 epizodě řekla, že se podívají na film z její vlastní sbírky. Jedna ze „zrůd“ řekla: „Snad ne zase Ve znamení kříže“.

Další menší spojitostí je tzv. Absint, což je velmi silný alkoholický nápoj, v některých zemích dokonce zakázaný. V Americe je povolený jen na několika místech. Nicméně tento nápoj jsme mohli vidět skoro v každé sérii např. 3. série, kde jej pila Zoe, Qunnie a Nan. Trochu víc jsme jej viděli v 5. sérii, kde jej pil Mr. March a spol. na tzv. „Ďáblově noci“.

Spojitost, které si všimli určitě všichni, jsou postavy. Teď nemám namysli herce, kteří hrají v každé sérii akorát jinou roli. Mám namysli postavy, které se ve světe American Horror Story objevují víc než v jedné sérii. Mezi tyto postavy patří např. Pepper (Asylum, Freak Show), sestra Mary Eunice (Asylum, Freak Show), Billie Dean Howard (Murder House, Hotel).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz