Pátá série Vikingů již vyvrcholila epizodou Ragnarok a nadcházející šestá řada má oblíbený krvavý seriál ukončit. Bude to ale skutečně konec? Šeptá se, že by sága drsných seveřanů mohla pokračovat jako spin-off. Tvůrce Michael Hirst již oznámil, že má v plánu rozvést další dějové linky, zatím ale neprozradil, koho by se měl příběh týkat, nebo na jakou oblast se soustředí. Fanoušci nicméně nezahálí a přichází se svými vlastními návrhy. Tady je 5 z nich:

1Rollo, první kníže Normandie

Podle některých fanoušků by si vlastní spin-off zasloužil nejvíce Rollo (Clive Standen). Stejně tak, jako se série Vikingů zaměřuje na příběh Ragnara Lothbroka a jeho synů, spin-off o Rollovi by se netýkal jen jeho samotného, ale i jeho rodiny. Zvláště se spekuluje o zaměření na jeho syna, kterým byl Vilém I. Normandský. Ten musel na počátku své vlády čelit povstání Normanů, kterým připadal na vladaře příliš měkký. Později proslul jako dobyvatel a se svým spojencem Hughem Velikým vedl vzpouru proti králi Ludvíkovi IV.

2Vikingové v Irsku

Vikingové hráli velkou roli v irské historii a toto téma se nabízí jako další varianta plná divokých nájezdů, dobývání a osídlování, tak jak to mají fanoušci rádi. Z pohledu historie bychom tu narazili na potomky Ivara (Alex Høgh Andersen), což samo o sobě zní jako výživné téma ke zpracování. Dynastie Ivara (Uí Ímair) dokonce vládla po určitý čas v Dublinu. Vikingové zkrátka přispěli svou měrou k vývoji Irska a bylo by zajímavé sledovat, jak tato země čelila severským nájezdníkům.

3Potomci Björna a bitva o Švédsko

Podle historie měli potomci Björna (Alexander Ludwig) asi tak dramatický rodinný život, jako měl Björn se svými bratry. Spin-off s tímto tématem by se soustředil na jejich boj o vládu nad celým Švédskem. Proti tomuto nápadu hraje ale fakt, že téma se příliš podobá již zpracovanému příběhu původního seriálu, který sice milujeme, ale přece jen by to chtělo něco nového. Pravdou nicméně zůstává, že Björn je jednou z nejoblíbenějších postav seriálu a pokračování jeho rodové linie je také lákavé téma.

4Leif Erikson a cesta do Severní Ameriky

Leif Erikson jako známá historická osobnost, která inspirovala několik ság, by mohl být úctyhodným nástupcem Ragnara Lothbroka (Travis Fimmel) a stát se ústřední postavou nového příběhu. Syn slavného Erika Rudého, který osídlil Island a Grónsko, byl prvním Evropanem, který vstoupil na pobřeží Severní Ameriky, pokud nepočítáme Grónsko, které jako první objevil jeho otec. Pozoruhodný život Leifa Eriksona rozhodně stojí za zvážení ke zpracování.

5Harald III. Norský a konec éry Vikingů

Harald III. Norský prožil mládí ve vyhnanství, stal se kapitánem v armádě kyjevského knížete Jaroslava I. Moudrého, cestoval do Konstantinopole, kde vstoupil do služeb císařovny Zoe, a nakonec se vrátil zpátky do Norska, kde se stal králem. Příběh jako dělaný na spin-off nabitý akcí a atraktivními lokacemi. Haraldova smrt v roce 1066 je nicméně považována za konec doby Vikingů a tento spin-off by tak mohl být zároveň hořko-sladkou tečkou za našimi milovanými Vikingy.

Populární je také nápad na spin-off s názvem Valhalla, který stojí na myšlence, že bychom se opět setkali se svými oblíbenými postavami, které už byly bohužel zabity, ale nyní sedí v síni bohů s Ódinem a Thorem. Reálně by šlo ale o poněkud monotónní příběh, jelikož ve Valhalle válečníci buď hodují s bohy, nebo bojují mezi sebou a tyto dvě činnosti se střídají donekonečna, než přijde Ragnarok, který bychom myslím po pár epizodách s touto dějovou linkou už nedočkavě vyhlíželi.