Chytrá televize neboli smart TV nabízí kromě klasického televizního vysílání celou řadu funkcí, kterými se snaží konkurovat mobilům a počítačům. Umožňuje vám sledovat vaše oblíbené pořady i zpětně, předplatit si internetovou videotéku nebo ovládat ostatní chytré vybavení domácnosti.

Smart TV sází na dokonalý obraz

Výrobci televizorů ani v posledních letech nepolevují ve své snaze přesvědčit uživatele, že sledování pořadů na televizní obrazovce má stále co nabídnout. Sázejí zejména na kvalitní obraz ve spojení se širokou úhlopříčkou, což jsou benefity, které vám mobil ani počítač poskytnout nemohou. Nemluvě o celé řadě pokročilých funkcí, kvůli kterým se smart TV vyplatí pořídit.

Hybridní vysílání

Hybridní vysílání označované zkratkou HbbTV se českým divákům poprvé představilo v roce 2012. O tom, jak přesně bude hybridní vysílání vypadat, rozhoduje konkrétní vysílací stanice. Avšak nejčastěji se setkáte s formou videoarchivu, díky němuž můžete své oblíbené pořady sledovat kdykoliv, kdy máte čas. A jak hybridní vysílání funguje? Na všech televizních stanicích ho spustíte pouhým stiskem červeného tlačítka na svém ovladači.

Placené videotéky

Vzhledem k tomu, že je chytrá televize připojena k internetu, můžete využít výhod placených kanálů. Stačí si předplatit některou z internetových videoték, jako je Netflix, Amazon Prime Video nebo HBO GO. Během chvíle získáte přístup k nespočtu seriálů a filmů, z nichž většina disponuje českým dabingem nebo je opatřena českými titulky. Placený obsah nabízejí i některé české kanály, na kterých můžete sledovat předpremiéry filmů a seriálů až s několikadenním předstihem.

Surfování po internetu

Chytré televize umožňují spustit internetový prohlížeč a navštěvovat oblíbené internetové stránky včetně e-mailu, sociálních sítí nebo YouTube. Pokud se vám surfování po internetu přes chytrou televizi zalíbí, investujte do bezdrátové klávesnice s touchpadem, která vám usnadní ovládání a psaní v prohlížeči.

Spárování s ostatními chytrými zařízeními

Chytrou televizi lze jednoduše spárovat s mobilem, tabletem či notebookem. Na velké obrazovce si tak snadno zobrazíte například fotky z dovolené nebo domácí videa. Můžete také využít programů, které dokážou synchronizovat televizi s mobilem tak, aby se dal použít jako dálkové ovládání.

Ovládání domácnosti

Smart TV může obsahovat i aplikace, díky kterým lze ovládat ostatní chytrá zařízení v domácnosti. Na dálku tak můžete kontrolovat například interiérové osvětlení, termostat, žaluzie nebo třeba garážová vrata.

Srovnání chytrých TV na Heureka.cz, FOTO: Distribuce Heureka.cz

Zatoužili jste po chytré televizi i vy? Prohlédněte si širokou nabídku smart TV na Heurece. Nejen že si produkty můžete jednoduše srovnat podle oblíbenosti a ceny, ale navíc máte k dispozici nespočet uživatelských recenzí, které vám usnadní výběr.

Zdroj informací: Heureka.cz

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR