Poslední trailer před uvedením jednoho z nejočekávanějších filmů tohoto roku Avengers: Endgame je venku! Ukázka potvrzuje nejednu teorii a prozrazuje pár bližších informací ke čtvrté týmovce superhrdinů z dílny Marvel. Pokud chcete jít do kina s čistým štítem nebo jste ještě neviděli nějaké předešlé filmy z fikčního světa MCU, včetně nejnovějšího filmu Captain Marvel, doporučujeme dále nečíst!

Téměř tříminutové video obsahuje několik scén ze starších filmů od Marvelu, například z prvních dílů Iron Mana, Thora nebo Kapitána Ameriky. Hned ze začátku můžeme stejně jako v první ukázce, která vyšla v prosinci minulého roku, vidět Tonyho Starka, neboli Iron Mana. Ten se nachází ve vesmírné lodi, jeho poloha není známa a smiřuje se s koncem. Dále přichází na řadu Kapitán Amerika, Black Widow, Hulk, Nebula a Hawkeye, jehož v kinech uvidíme v obleku samuraje Ronina. Se ztrátou se musí srovnat i Thor nebo Ant-Man, kteří údajně budou v boji proti Thanosovi hrát velkou roli.

Tvůrci nám v traileru připomněli i emotivní smrt několika hrdinů, kteří v Avengers: Infinity War nepřežili Thanosovo lusknutí. Po rychlém zrekapitulování vidíme zbylé hrdiny v jejich sídle s bílo-fialovými obleky určenými pro cestování kvantovou říší s malým znakem Avengers. Právě tato scéna potvrzuje teorii o tom, že tým bude cestovat časem a pokusí se tímto způsobem zachránit svět. Při přípravě do boje se k týmu připojí i Tony Stark, který se podle scény vrátil i s Nebulou zpátky na Zem. Jediní přeživší hrdinové, kteří v této scéně chybí jsou Captain Marvel a Hulk, což ale nemusí znamenat nic důležitého.

screenrant.com

Návrat Clinta Bartona jsme mohli vidět už v prvním traileru. Scéna, kde na venkově trénuje se svou dcerou střelbu z luku, nás odkazuje na události z komiksů. V těch Bartonovy tři děti a manželka tragicky zemřeli, kvůli čemuž Clint přešel na temnou stranu a stal se z něho zabiják Ronin. To prozrazuje, že Clintova rodina Thanosovo lusknutí nepřežila, a proto odjel do Tokia a přijal identitu samuraje Ronina. Do Japonska pro pomoc přijede jeho blízká přítelkyně Natasha Romanoff, která s ním pracuje přes 20 let.

screenrant.com

Další záhadu hledejme v barvě a délce vlasů zmíněné Natashy Romanoff. Black Widow se ve třetích Avengers ukázala s blonďatým mikádem, což byl oproti její dlouhé zrzavé hřívě trochu nezvyk. Po událostech z Captain America: Občanská válka se trio Rogers, Wilson a Romanoff muselo ukrývat a bývalá agentka si kvůli tomu obarvila vlasy. Na konci filmu ve scéně s Captain Marvel sice vidíme Natashu opět se světlými a krátkými vlasy, ale v průběhu traileru jsou její vlasy zrzavé a dlouhé s hodně světlými konečky a to samé platí i pro scény z Japonska s Roninem. To může znamenat, že nás čeká velký časový skok.

screenrant.com

První trailer naznačil, že Kapitán Amerika má plán na záchranu světa, ale podle slov Black Widow je jejich šance na úspěch překvapivě nulová. „I kdyby existovala jen malá šance, musíme to zkusit kvůli všem, kdo tu teď nejsou s námi,“ říká Natasha v polovině traileru. Načež jí Steve odpovídá: „Zkusíme to.“ Tato slova jen stvrzují to, co nám Doctor Strange prozradil už v Infinity War – pouze jeden způsob ze 14 000 605 možných, které zhlédnul, skončí pro tým úspěšně.

S návratem Rocketa na Zem se vytváří nové přátelství mezi mývalem a plukovníkem Rhodesem. Společně by jim to mohlo klapat, hlavně po tom, co Rocket ztratil svého parťáka Groota a poloha Rhodesova nejlepšího přítele Tonyho je neznámá. I když, to už vlastně není pravda. I přesto, že jsme žádné detailnější scény s Tonym a týmem nedostali, většině fanoušků stačí, že Stark je zpět na Zemi a společně s ostatními hrdiny je připraven vstoupit do kvantové říše. Na prozrazení, jak se z osamocené vesmírné lodě dostal, si zřejmě budeme muset počkat do 25. dubna.

Celý trailer zakončuje setkání dvou z nejsilnějších a nejmocnějších superhrdinů vydavatelství Marvel. Thorova síla a moc se pořádně ukázala teprve až ve filmu Thor: Ragnarok a poté i v Infinity War, kde Thanose sice neporazil, ale spousta fanoušků nepochybuje o tom, že Thor bude hrát opět velkou roli. To samé se dá říct i o Captain Marvel. V potitulkové scéně v Infinity War jsme mohli vidět agenty Mariu Hill a Nicka Furyho, ten jako poslední věc před smrtí zavolal přes komunikační zařízení Carol Danvers, což jen potvrzuje, že i tato superhrdinka podle Furyho dokáže pomoct zachránit svět.

screenrant.com
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:screenrant.com
Redaktorka se zájmem o světovou kinematografii a filmové festivaly.