Na konci 3. série byl osud sérialu Lucifer velmi nahnutý. Stanice FOX se ho totiž rozhodla zrušit kvůli nízké sledovanosti. Ta ale nemohla být zase tak nízká, protože fanoušci založili hashtag #SaveLucifer, kterého si nakonec všiml Netflix a rozhodl se, že nám umožní 4. sérii. I když stále nevíme přesné datum, kdy se seriálu opět dočkáme, nové informace se pomalu začínají objevovat.

1. Obsazení

zdroj: imdb.com

Stále se přesně neví, s kým se setkáme ve 4. sérii, ale dozajisté to budou Tom Ellis (hraje Lucifera Morningstara) a Lauren German (hraje detektiva Chloe Deckerovou). To také potvrzují události finále 3. série, kdy Chloe spatřila Luciferův pravý obličej ďábla poté, co zabil poručíka Marcuse Pierce (hrál Tom Welling). Krom těchto dvou se pravděpodobně setkáme s detektivem Danem Espinozou (hraje Kevin Alejandro), Amenadielem (hraje DB Woodside), Mazikeen neboli Maze (hraje Lesley-Ann Brandt), Ellou Lopezovou (hraje Aimee Garcia) a doktorkou Lindou Martinovou (hraje Rachael Harris).

2. Nové postavy

zdroj: imdb.com

V další sérii se také setkáme s několika novými postavami. První z nich je Eve neboli Eva, první hříšnice, která se upíná na svou první lásku Lucifera. Tu ztvární Inbar Lavi, kterou můžete znát ze seriálu Prison Break (v českém znění Útěk z vězení). Jelikož Eve strávila celou věčnost s Adamem, toto manželství ji již nenaplňuje a touží po okouzlujícím Luciferovi, který ji kdysi sváděl.

Další novou postavou je Remiel, kterou bude hrát Vinessa Vidotto, pro kterou bude její role v Luciferovi jednou z prvních. Zahrála si totiž zatím jen v krátkém filmu Piper in the Woods. Remiel je anděl stejně jako její bratr Amenadiel, ke kterému velmi vzhlíží, ale zároveň se cítí, že žije v jeho stínu a nemůže dosáhnout na jeho úroveň.

3. Kdy se dočkáme premiéry?

zdroj: imdb.com

Výkonní producenti Joe Henderson a Ildy Modrovich potvrdili, že se začne natáčet v srpnu 2018 a natáčení skončí během prosince. Tak se také stalo a v srpnu také herci zveřejnili video, kde poděkovali svým fanouškům za záchranu seriálu a kde můžeme také vidět Maze (hraje Lesley-Ann Brandt) v jejím přirozeném prostředí, tedy v Luxu.

Na konci listopadu se herci také seznámili s obsahem posledního dílu 4. série tedy finále. To znamená, že se dočkáme 4. série nejdříve na jaře 2019, kdy budou k dispozici všechny díly najednou.

4. Kolik bude dílů?

zdroj: imdb.com

I když byly zprávy ohledně další série především radostné, fanoušci se dočkají ve 4. sérii pouze 10 epizod. To je v porovnání s předchozími sériemi velmi málo. Třetí série měla 24 dílů, první pouze 13 epizod a druhá 18 dílů. Tudíž se čtvrtá série stává tou nejkratší sérií Lucifera. Jedinou nadějí je to, že díly budou nepatrně delší, jak je zvykem u seriálů na Netflixu.

Tento počet ale nezahrnuje dvě bonusové epizody, které odvysílala stanice FOX po zrušení seriálu a které měly být původně součástí 4. série. S útržky z těchto epizod se ale můžeme setkat v rámci nejnovější série. Ta bude tedy obsahovat následujících 10 dílů:

  • 1. díl čtvrté série (4×01) ponese název Everything’s Okay (v překladu Všechno je v pořádku)
  • Díl 4×02 Somebody’s Been Reading Dante’s Inferno (v překladu Někdo tady četl Peklo/Inferno od Danteho)
  • Díl 4×03 O, Ye Of Little Faith, Father (v překladu Trošku věř, otče)
  • Díl 4×04 All About Eve (v překladu Všechno se točí kolem Eve/Evy)
  • Díl 4×05 Expire Erect (v překladu Zemři, povstaň)
  • Díl 4×06 Orgy Pants to Work
  • Díl 4×07 Devil Is As Devil Does (v překladu Ďábel je stejný jako jeho činy)
  • Díl 4×08 Super Bad Boyfriend (v překladu Vážně špatný přítel)
  • Díl 4×09 Save Lucifer (v překladu Zachraňte Lucifera)
  • Díl 4×10 King of Hell (v překladu Král Pekla)

 

Taky se už nemůžete dočkat další série Lucifera? Na jaké epizody se těšíte? Napište nám do komentářů ;)