Od premiéry čtvrtého filmu o Indianu Jonesovi uplynulo již 10 let a většina z nás se již s tímto archeologem rozloučila. Za pár let by se ale mělo stát něco, v co mnoho lidí už ani nedoufalo. Na naše obrazovky by měl znovu zavítat Indy. Zatím ovšem nebyly zveřejněny žádné plakáty ani trailer, tak vám zde alespoň zveřejním pár základních informací.

Kdo se stane představitelem hlavní role?
Ve filmovém průmyslu nebylo přeobsazování rolí (James Bond, Batman) nikdy moc velký problém, Jonese ovšem vždy ztvárňoval charismatický herec Harrison Ford. A naštěstí u toho i zůstane, Stephen Spielberg dokonce prohlásil, že pokud by Ford s natáčením nesouhlasil, projekt by byl ukončen.

Kdo se chopí režie?
Vzhledem k tomu, že jsem již v předchozím odstavci zmínila jméno jednoho z nejznámějších režisérů, Stephena Spielberga, nejspíš vám již došlo, že se ve filmu bude opět angažovat on. Na ostatních dílech série se ale podílel i George Lucas, který nyní již nenatáčí.

https://www.csfd.cz/tvurce/3091-steven-spielberg/galerie/filtr-134454-indiana-jones-a-kralovstvi-kristalove-lebky/?type=film-3

Kdo skládá hudbu?
Normálně bych to tu možná ani nezařazovala, protože většině lidí tihle skladatelé stejně nic neřeknou. Na druhou stranu pokud je jím John Williams, tak se zkrátka zmínit musí.

Kdy se děj filmu odehrává?
Producent Frank Marshall uvedl, že nový film Indyho je „pokračováním Království křišťálové lebky“. To ale neznamená, že by pátý díl musel být nutně přímým pokračováním tohoto nepříliš oblíbeného snímku, což podporuje i fakt, že Shia LaBeauf si roli Matta Williamse nezopakuje.

Měli bychom se obávat Jonesovy smrti?
Na to je celkem snadná odpověď – ne. Spielberg nám z děje připravovaného filmu neodhalil téměř nic, jen jednu věc. Že se o Indyho bát nemusíme, nejspíš ho tedy čeká šťastný konec jako vždy, kdy odjede do západu slunce.

Kdy se filmu dočkáme?
Ještě před pár dny se mělo za to, že Indiana Jones 5 bude mít premiéru v červenci roku 2020, to se ale teď změnilo a soudí se, že film spatří světlo světa 9. července 2021. A to je ještě dost daleko.

Jen doufejme, že Indiana Jones 5 nedopadne stejně jako Království křišťálové lebky, ze kterého byl zklamaný i samotný Spielberg. Určitě nám dejte vědět do komentářů, jestli se na film těšíte, nebo se ho naopak obáváte.

https://screenrant.com/indiana-jones-5-movie-2020-trailer-release-date-news/

Zdroje: https://screenrant.com/indiana-jones-5-release-date-2021-spielberg/
            https://screenrant.com/indiana-jones-5-movie-2020-trailer-release-date-news/

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz