Také jednu z nejpopulárnějších a nejvytíženějších českých hereček, Dagmar Havlovou-Veškrnovou, připravila pandemie koronaviru o většinu pracovních příležitostí. Přesto se s ní na televizních obrazovkách setkáváme téměř neustále, především díky reprízám mnoha filmů a pořadů, v nichž během své kariéry účinkovala. Mimochodem, letos je tomu již sedmačtyřicet let, co tato stále mladistvě vypadající herečka natočila svoji první roli v komedii „Holky z porcelánu“ a ta ji hned proslavila, podobně jako následující detektivka „Holka na zabití“.

Záhy se uplatnila i v celé řadě televizních pořadů, které jsou dodnes velmi populární a neustále se vysílají. Mimochodem, tím prvním byl kontroverzní kriminální seriál „30 případů majora Zemana“. V sedmnácté epizodě, nazvané „Prokleté dědictví“, hrála pohlednou studentku Julii Formanovou. Nutno dodat, že se od té doby příliš nezměnila. Stejně, jako tehdy, má stále štíhlou postavu a dlouhé plavé vlasy. Na rozdíl od některých jejích kolegů, kteří se k tomuto seriálu příliš nehlásí, ona sama se za něj nestydí. Dokazuje to i její Facebook, kde roli Julie nedávno připomněla.

Z televizního archivu

A podobně upozorňuje na svoje další, leckdy již pozapomenuté postavy a pořady. Například na retro show „V Praze bejvávalo blaze“, připomínající bohatou historii lidové zábavy v hlavním měst či estrádu „Navždy ženo, zůstaň ženou“. Nedávno se pochlubila tím, že ve své filmografii má i něco pro hokejové fanoušky. Jde o milostnou komedii Marie Poledňákové „Zkrocení zlého muže“ z roku 1986, která byla mimochodem natočena v česko-finské koprodukci. Zahrála si v ní společně s Magdou Vášáryovou nebo Radkem Brzobohatým a několika finskými herci. Neopomenula ani dubnovou reprízu „Holek z porcelánu“, často reprízovanou komedii „Zítra to roztočíme, drahoušku“ či zdařilou parodii na gangsterky „Buldoci a třešně,“ kterou natočil Juraj Herz.

Fanoušci Dagmar Havlové, jí vzkazují, že na filmy, v nichž hrála, se dá dívat třeba i stokrát. Platí to především o komediích, které v této deprimující době přináší mnoha divákům léčivou dávku smíchu.

Vlastníci

Stále aktivní herečka se pochlubila i svojí prozatím poslední filmovou příležitostí ve skvělé komedií „Vlastníci“, kde hraje domovní drbu Horváthovou. Ačkoliv v době, kdy plnila především roli první dámy, byla obsazována do postav seriózních žen (ať už šlo o různé šlechtičny či lékařky), ve „Vlastnících“ opět předvedla svůj výjimečný komediální talent. Kdo Vlastníky ještě neviděl, může je zhlédnout například na Netflixu. Diváci se shodují, že jak celá satirická komedie, tak jednotliví její aktéři, jsou mrazivě věrohodní.

Mnozí majitelé bytů to asi znají z vlastní zkušenosti. Hrdinové filmu Vlastníci jsou totiž jedněmi z nich, patří jim…

Posted by Dagmar Havlová Veškrnová on Friday, April 9, 2021

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz