Autorka knih o nejoblíbenějším brýlatém kouzelníkovi posledních dob, J. K. Rowlingová, na svém facebookovém profilu uvedla, že pracuje na scénáři k dalšímu filmu. Bude se jmenovat „Fantastická zvířata a kde je najít“ a vychází ze stejnojmenné knihy, kterou Rowlingová napsala jako doplněk své sedmidílné knižní série o Harry Potterovi.

Na obalu knihy je jako autor uveden jistý Mlok Scamander, který by měl být také jednou z hlavních postav chystaného filmu. Fanoušci knižní i filmové podoby příběhu ze světa čar a kouzel však jistě jak Mloka, tak jeho Fantastická zvířata, velmi dobře znají. Zmíněná kniha se totiž používá jako jedna z učebnic při vyučování na škole čar a kouzel v Bradavicích.

rowling

Podle vyjádření Rowlingové budou Fantastická zvířata a kde je najít prvním z chystané série filmů, které se budou, stejně jako knihy o Harry Potterovi, odehrávat v kouzelnickém světě. S našimi oblíbenými postavami se však nesetkáme, děj filmu se totiž bude odehrávat sedmdesát let před tím, než se na scéně objevil malý čaroděj s jizvou ve tvaru blesku na čele. Kouzla, čáry a další vymoženosti si ale jistě i tak užijeme do sytosti – natáčení filmu se totiž ujme společnost Warner Bros, která je jistě příslibem nezapomenutelného filmového zážitku.

(http://screenrant.com/harry-potter-jk-rowling-fantastic-beasts-and-where-to-find-them-movie/)

-reklama-