Vskutku pohodovou atmosféru mělo čtvrteční vysílání oblíbeného lifestylového magazínu České televize „Sama doma“. Vzhledem k tomu, že se moderátorky v pražském studiu na několik týdnů loučily se svými diváky, pozvaly si hned několik populárních hostů. Patřili k nim například moderátor Daniel Stach, režisérka Irena Pavlásková, herci Rosťa Novák, Bob Klepl, Monika Absolonová nebo Dana Morávková. Ta se vůbec netajila svou náklonností k moderátorovi vědecké redakce ČT a v přímém přenosu mu vyznala lásku, byť pouze platonickou. Navíc tak učinila přímo v jeho přítomnosti.

Ví, o čem mluví

Daniel Stach se stal hlavním hostem magazínu a odpovídal na otázky, týkající se jeho soukromí, ale i problematiky koronavirové pandemie. Na podobné téma mimochodem hovořili i ostatní návštěvníci ve studiu, ale naštěstí už uplynulé měsíce vnímali jako událost, která je snad konečně za námi. A právě Daniel Stach pomáhal divákům České televize orientovat se v obrovském množství často protichůdných informací, jež na ně z obrazovek útočily. Popsal metody, díky kterým se stal skutečně respektovaným moderátorem, protože ve svých populárně naučných pořadech, zaměřených na složitá vědecká témata, dokáže divákům vše srozumitelně vysvětlit.

Nicméně přiznal: „Nikdy jsem neudělal rozhovor, se kterým jsem byl úplně spokojený a nikdy ho asi neudělám.“ Právě proto se na každý z nich velmi pečlivě připravuje. „Musím každému tématu opravdu porozumět, abych věděl o čem mluvím.“ Před vysíláním, věnovanému koronavirové pandemii, každý den vstával brzy ráno a nejméně hodinu studoval nové vědecké studie. „Je to o té přípravě,“ odtajnil svoje know-how.

Nyní však doufá, že více než aktuální informace o pandemii, bude divákům spíše zprostředkovávat příběhy o hrdinech, „borcích“, kteří pomáhali s koronavirovou pandemií bojovat. „Pro nás jste borec vy,“ pochválily ho moderátorky pořadu „Sama doma“. Daniel jim lichotky vzápětí oplatil, když se nechal slyšet, že to, co se děje ve studiu, je také velká věda a ukázal například na krásné zákusky, které ve studiu upekla známá cukrářka Iveta Fabešová: „Věda je všude kolem nás,“ pochvaloval si.

Platonická láska

A nebyly samy, kdo dal sympatickému a pohlednému Danielovi najevo svoje sympatie. Na konci povídání využila situace před kamerami i herečka Dana Morávková: „Já vám ještě chci poděkovat, že jsem takhle mohla vidět pana Stacha, protože jsem do něj platonicky zamilovaná, ale říkaly mi dámy v zákulisí, že na něj stojí fronta.“ Zároveň prozradila, že Daniela Stacha má rád i její muž Petr a syn. „Za celou rodinu tady máte můj obdiv,“ dodala herečka.

Dana Morávková rovněž ČT poděkovala za „retro“ program ČT 3, jemuž dává přednost před ostatními, protože na něm nikdo nikoho nestraší a opakují se tam hezké pořady. „Často vidím i Petrova tatínka, pana Maláska, to mě uklidňuje,“ vyprávěla s potěšením.

V neposlední řadě zavzpomínala i na svoje účinkování v taneční show České televize StarDance před sedmi lety. Doufá, že ji ČT pozve, i s manželem Petrem, na letošní kolo. „StarDance zůstává v mém srdci,“ nechala se slyšet.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz