Marvel rozšiřuje své seriálové portfolio o dalšího velmi známého hrdinu. Tím bude slepý bojovník proti bezpráví v Hell´s Kitchen – Daredevil. Tento seriál bude vycházet na webové platformě Netflix a setkáme se s ním již tento pátek (u nás spíše v sobotu). Vzhledem k tomu, že premiéru tu máme co nevidět, je potřeba si o tomto novém seriálu také něco říci.

Mladý Matt Murdock nebyl vždycky slepý. Jeho otec, kdysi slavný boxer, ale dostal nakládačku, a nejvíce na to doplatil právě mladý Matt. Při nehodě náklaďáku, který převážel jakousi chemikálii, přichází Matt o zrak. Jenže co ztratil ve zraku, nahrazuje ostatními smysly, které má nyní extrémně zesílené. Protože již od svého útlého mládí bydlí v jedné z nejhorších čtvrtí New Yorku, nechvalně známé Hell´s Kitchen, rozhodne se bránit nevinné a pomáhat jim. Ve dne je Matt Murdock výborným právníkem, v noci se stává maskovaným ochráncem bezbranných. Je ďáblem strážným – Daredevilem.

dar3

Práva na Daredevila přitekla zpět do Marvel Studios poté, co původní tvůrci filmového zpracování již o ně dále neměli zájem (spíše nedodrželi standartní postup, který určoval, že na danou značku musí každé 3 roky vydat celovečerní snímek). Chytili se toho lidé z Netflixu, kteří na své platformě odvysílají na motivy Daredevila nový seriál. Podle všech dostupných informací bude Daredevil zapadat do seriálového prostředí, které bude rozšiřovat Marvel Cinematic Universe. Dokonce bude i úzce propojeno se seriálem Agents of S.H.I.E.L.D. (objeví se totiž Carl Creel, alias Absorbing Man).

V nejnovější ukázce ze seriálu uvidíme také sídlo Avengers (Stark Tower). To je opravdová záminka k tomu, abychom sledovali osudy Matta Murdocka, protože propojení s MCU vždy značí zainteresování i dalších postav z již existujících snímků či seriálů. Do role záporáka snad ani nečekáme nikoho jiného, než nejmocnějšího bosse newyorkského podsvětí – Wilsona Fiska, neboli Kingpina. Doufám také, že se v seriálu objeví jeden z nejúhlavnějších protivníků Daredevila – Bullseye, či tajemná kráska a vražedkyně Elektra. Toť otázka, na kterou odpoví právě onen seriál. Těšíte se ? Já moc.

UPOUTÁVKA :

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz