Koncem loňského roku jsme se dočkali nového seriálu z produkce Netflixu. Jedná se o německý seriál zvaný jako Dark. Je Vám tento seriál cizí? Neváhejte už ani minutu a hned jej zhlédněte. Nejedná se totiž o žádnou německou kriminálku či telenovelu. Seriál je opravdu velmi kvalitní, plný mysteriózních prvků a momentů, které Vám neuvěřitelně zamotají hlavu. Jelikož je již nyní potvrzená druhá řada, podíváme se na několik zajímavých teorií, které po první řadě vznikly.

3. NOAH JE BARTOSZ

ZDROJ: Dark (Netflix)

Tato teorie pochází od zahraničního youtubera zvaného jako Mesh Flicks. Ten ve svém videu uvedl, že právě Bartosz je mladší verze Noaha. Napovídalo by tomu hned několik věcí, např. to, proč Noah Bartosze kontaktoval a neudělal si z něj svého dalšího pokusného králíka. Naneštěstí je zde fakt, že Bartosz má oči hnědé, zatímco Noah má oči zbarvené do modra. Jistě, tento fakt může být pouhá chyba ze strany tvůrců, avšak do premiéry druhé řady nemůžeme nic říct zcela jistě.

2. VŠE JE JEN POUHÁ HALUCINACE

ZDROJ: Dark (Netflix)

Celý seriál začíná sebevraždou Jonasova otce, Michaela alias Mikkela. Jonas po smrti otce stráví určitý čas v léčebném zařízení pro duševně chóre, ze kterého se vrací ne zcela úplně v pořádku – stále bere léky a schází se s terapeutem. Na základě těchto faktů vznikla teorie, která říká, že všechno dění seriálu jsou Jonasovy pouhé bludy, čemuž by napovídalo i to, že jsme v první epizodě seriálu viděli Jonasova zesnulého otce, Michaela. I když je tato teorie velmi odvážná a dosti nepravděpodobná, není zcela nemožná.

1. NOAH JE JONAS

ZDROJ: Dark (Netflix)

Další teorií je, že tajemný muž zvaný jako Noah je právě Jonas. Jistě, na konci první řady nám bylo odhaleno, že cizinec, kterého jsme v průběhu první řady sledovali, je Jonas z budoucnosti, avšak tento fakt nemusí být také zcela pravdivý. Jonasova verze z budoucnosti má totiž hnědé oči, zatímco Jonas v mladí má oči modré. Samozřejmě lze pracovat s faktem, že se mu oči v průběhu let změnily, nicméně i tak je tato teorie velmi zajímá. Dala by se totiž spojit s teorií první, že Noah je Bartosz.

Vše totiž může být přesně naopak. Co když je záhadný Noah právě Jonas a cizinec z budoucnosti je Bartosz? Co se týká vzhledu těchto charakterů, sedí spíše Jonas na Noaha a Bartosz na cizince z budoucnosti. Další nenápadnou nápovědou by mohlo být, že skutečné jméno Noaha je Hanno Tauber a „tauber“ znamená v němčině „holubice“. Jonasovo jméno znamená v hebrejštině „holubice“. Navíc v seriálu několikrát padne věta: „Začátek je konec a konec je začátek.“ Že by byl Jonas začátek a Noah konec? To se dozvíme až v druhé sérii.

Tohle byly celkem tři nejzajímavější teorie na jejichž vysvětlení si budeme muset počkat až do druhé řady. Samozřejmě existuje spousta dalších teorií, např. o tom, kdo je matka Petera Dopplera nebo kdo je otec Reginy Tiedemann. Jak se Vám německý seriál od Netflixu líbil? Co říkáte na první řadu? Těšíte se na druhou? Jaká teorie je podle Vás pravdivá a jaká zase ne? Máte nějakou vlastní? Nebojte se napsat dolů do komentářů!