David Hasselhoff patřil v devadesátých letech díky roli plavčíka Mitche Buchannona v seriálu Pobřežní hlídka k velkým televizním hvězdám. Po konci seriálu sice ve své herecké kariéře pokračoval, ale nikdy na tento úspěch již nenavázal. Právě slaví své 69. narozeniny a jeho pracovní nasazení by mu mohli závidět i mnohem mladší kolegové.

David Hasselhoff se narodil 17. července 1952. Je německého (po dědečkovi z otcovy strany), anglického a irského původu. Herectví ho poprvé chytlo, když mu bylo sedm let, a tak začal chodit na hodiny herectví, zpěvu a tance. Svou profesionální hereckou kariéru odstartoval v seriálu Mladí a neklidní, kde ztvárnil postavu doktora Fostera. Zde působil v letech 1978 až 1982 a poté přišla první velká úspěšná role v seriálu Knight Rider (1982-1986), kde si zahrál soukromého detektiva Michaela Knighta, který bojuje proti zločinu po boku inteligentního automobilu KITTa.

Embed from Getty Images

Mezitím se začal věnovat také zpěvu. Vydal album Knight rocker a s písní Looking for freedom zaznamenal v roce 1988 velký úspěch především v Evropě. Tato píseň se několik týdnů udržela na přední příčce německé hitparády. Jeho druhé album Crazy for you získalo dokonce zlatou a platinovou desku.

Embed from Getty Images

V roce 1989 získal roli plavčíka Mitche Buchannona v seriálu Pobřežní hlídka. Zde působil dlouhých jedenáct let až do roku 2000. Poté se objevil také v několika filmech, například Vybíjená (2004), Eurotrip (2004), Klik – život na dálkové ovládání (2006) nebo Žraločí tornádo 3 a 4 (2015-2016). Měl také malou roli ve Strážcích galaxie 2 (2017) a filmu Pobřežní hlídka z roku 2017.

V posledních letech se pravidelně objevuje v různých reality show, v televizních seriálech se již objevuje pouze v epizodních rolích a nové filmové role si na své konto také nepřipisuje. Letos se mihl v jedné epizodě sitcomu Malý Sheldon. Na letošním filmovém festivalu v Cannes se dle serveru The Huffington Post návštěvníci dozvěděli, že Hasselhoff koncem roku začne natáčet s režisérem Nicolasem Benamouaem novou komedii C’est magique! ve stylu filmu Pařba ve Vegas.

Nedávno Hasselhoff vydal coververzi písně „The Passenger“ od Iggyho Popa, která je jeho novým singlem z připravovaného alba coververzí Party Your Hasselhoff, které vyjde 3. září. Album bude obsahovat celou řadu coververzí včetně „Sweet Caroline“ Neila Diamonda, „Always On My Mind“ Willieho Nelsona, „I Was Made for Loving You“ od KISS či „We Didn’t Start the Fire“ Billyho Joela.

Kromě práce před kamerou a pěvecké kariéře se usilovně věnuje dobrovolnictví a charitě. Rok před sedmdesátkou vypadá stále svěže.

Zdroje informací: huffingtonpost.es, imdb.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR