Americká klasika Hříšný tanec z roku 1987, kde v hlavních rolích zazářili Jennifer Grey s Patrickem Swayzem, se těší oblibě u diváků již dlouhých třiatřicet let. Ve filmu se objevil i Lonny Price, který si zahrál Neila Kellermana, dědice hotelového komplexu. Jak se herec, který právě slaví dvaašedesát, změnil a čemu se dnes věnuje?

Americký televizní a divadelní herec, režisér a scenárista Lonny Price se narodil 9. března 1959 v New Yorku. Vystudoval Juilliard School, což je umělecká konzervatoř.

Před kamerou se poprvé objevil v roce 1972 jako třináctiletý v seriálu ABC Afterschool Specials. Získal ještě pár dalších seriálových rolí, poslední však v roce 1992, kdy se objevil naposled i ve filmu. Poté svou hereckou kariéru pověsil na hřebík.

Kromě Hříšného tance se objevil již jen v několika dalších filmech, například Vyvolení, Muppets dobývají Manhattan, Skoročlověk, Hot to Trot, Jacob Have I Loved či Špindírovi v Americe.

Poté se začal věnovat spíše tvorbě a práci za kamerou. Píše scénáře pro divadelní hry, a to hlavně na Broadwayi. Z jeho režijní filmografie jistě stojí za zmínku seriály Zoufalé manželky nebo 2 $ocky. Z filmů jsou to Pán Harold a kluci a Lady Day. Na nímku níže je Lonny vlevo.

Lonny Price si své soukromí střeží a tak se novináři pouze domnívají, zda nějakou partnerku aktuálně má. Někteří spekulují, že je gay, ale bojí se to celý život veřejně přiznat. Děti nemá žádné.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR