Jistě si vzpomenete na roztomilého modrookého blonďatého „andílka“ Denise Mitchella, který se stal postrachem svého souseda pana Wilsona, kterého ztvárnil známý herec Walter Matthau (†79 let). Denise si zahrál tehdy šestiletý Mason Gamble. Jak se herec po sedmadvaceti letech změnil?

Mason Wilson Gamble (34 let)

Jeho první zkušenost před kamerou byla ve filmu Na Hromnice o den více (1993), po které následovala role malého rošťáka ve filmu Denis, postrach okolí (1993). Snímek chtěl navázat na popularitu klasických vánočních komedií Sám doma (1990) a Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992), Mason Gamble však zůstal ve stínu Macaulaye Culkina a podobného úspěchu nedosáhl.

Herec si zahrál také v několika seriálech, například Pohotovost (1997), Zločiny ze sousedství (2005) a Kriminálka Miami (2006). Objevil se i ve filmech, například Agent WC 40 (1996), Jak jsem balil učitelku (1998), Miluj bližního svého (1999) a jeho poslední filmovou roli dostal ve snímku Golf in the Kingdom z roku 2010. Od té doby se před kamerou neobjevil.

Mason Gamble získal za svou roli Denise cenu Young Artist Award za nejlepší herecký výkon mladého herce ve filmové komedii. Po ukončení herecké kariéry vystudoval stomatologii na Kalifornské univerzitě v Los Angeles, dnes se však věnuje mořské biologii, hereckou kariéru definitivně ukončil.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz