Deprese, úzkosti, sebevražedné myšlenky, bipolární poruchy a další psychické potíže, které potkaly některé z řad slavných. Některé celebrity se to nebáli veřejně přiznat. Které herecké a pěvecké hvězdy to jsou a jak se se svým problémem vypořádali, se dočtete v našem článku. 

Johnny Depp

Tento skvělý herec v jednom rozhovoru přiznal, že trpí silnými úzkostmi, které nakonec vyústily v deprese. Depp své stavy řeší pomocí terapeuta a dokonce i při natáčení jsou mu k dispozici na place odborníci.

Embed from Getty Images

Cara Delevingne

Anglická modelka a herečka se stala ještě před vstupem do puberty vyhledávanou a oblíbenou modelkou. Bohužel tíhu a tlak neustála a projevily se u ní úzkosti, panické ataky a deprese. To vše vyústilo až v sebevražedné myšlenky. Její první pokus o léčbu skončil nezdarem a ona se to snažila řešit pomocí drog a večírků. V rozhovoru pro Vogue se svěřila, co jí pomohlo z tohoto kolotoče nakonec ven. Chtěla totiž ukončit svůj život, ale najednou začala v rádiu hrát píseň, která hrála na pohřbu jejího kamaráda, který se předávkoval heroinem. Brala to jako znamení a rozhodla se žít a se svými potížemi se poprat.

Embed from Getty Images

Jim Carrey

Do tohoto komika a baviče by to jistě řekl málokdo. V jednom televizním rozhovoru uvedl, že jeho psychické potíže trvají již delší dobu. Nejtěžší to pro něj bylo po rozpadu druhého manželství, kdy se rozhodl i vyhledat odborníka. Ten mu předepsal antidepresiva, která mu pomohla z toho nejhoršího. Pak se ale bál, že by je musel užívat již do konce života a to nechtěl. Jednoho dne se tedy rozhodl pro velmi razantní závěr je vysadit, čemuž následovalo obtížné období, které nakonec zvládl.

Embed from Getty Images

Dwayne Johnson

Je jedním z nejlépe placených hollywoodských herců. „The Rock“ se však nedávno svěřil britskému deníku Express s depresemi. „Boj a bolest jsou skutečné,“ řekl Johnson, který v patnácti letech zachránil svou matku před pokusem o sebevraždu. „Deprese nikdy nediskriminuje,“ napsal později na Twitteru. „Trvalo mi dlouho, než jsem si to uvědomil, ale klíčem je nebát se otevřít. Zvlášť my chlapi máme tendenci to držet v sobě. Nejste v tom sami.

Embed from Getty Images

Emma Thompson

I tato skvělá britská herečka pocítila své první depresivní stavy po rozvodu. Nevěnovala tomu ale zvýšenou pozornost. O slovo se v plné síle přihlásila deprese o pár let později po neúspěšném umělém oplodnění. Poté podstoupila psychoterapii, dostala medikaci a její stav se zlepšil. Jedno dítě nakonec porodila a jedno adoptovala.

Embed from Getty Images

Catherine Zeta-Jones

Další britská herečka, která má své psychické démony. Před 10 lety jí byla diagnostikována bipolární porucha, kterou můžete znát spíše pod názvem maniodepresivní (střídají se dva stavy a to mánie, což je euforický stav a zvýšená aktivita s depresemi). Zhoršení jejího stavu a následnou hospitalizaci podstoupila poté, co její manžel Michael Douglas onemocněl rakovinou jazyka. Nakonec vše dobře dopadlo nejen s Douglasem ale i Zeta-Jones má nyní své psychické potíže pod kontrolou.

Embed from Getty Images

Mariah Carey

Americká zpěvačka trpí stejnou duševní poruchou jako Zeta-Jones. Dlouho svůj stav opomíjela a sváděla to pouze na potíže se spánkem. Nemoc jí diagnostikovali poté, co se psychicky i fyzicky zhroutila. I přesto tomu odmítala uvěřit, ale nakonec nastoupila terapii a nyní se cítí, jak sama uznala, mnohem lépe.

Embed from Getty Images

Mel Gibson

Hollywoodský herec také trpí onemocněním, během kterého se střídají stavy těžké deprese s těmi maniakálními. Onemocnění mu diagnostikovali v roce 2006. Předcházelo tomu mnoho agresivních útoků a výhružek, čímž nějakou dobu plnil i bulvární plátky.

Embed from Getty Images

Lady Gaga

Americká popová zpěvačka Stefani Joanne Angelina Germanotta působí na své okolí nejen výstředním ale také sebejistým dojmem. Málokdo by tedy tipoval, že trpí, jak sama uvádí, strachem a depresemi celý svůj život. Na pomoc stejně postiženým mladým lidem se rozhodla založit nadaci „Born This Way“. Sama využívá pomoci psychoterapeuta a uvádí, že se jí daří úzkostné stavy zvládat a celkově se jí vede mnohem lépe.

Embed from Getty Images

J. K. Rowling

Tato spisovatelka, která stojí za Harrym Potterem, přinesla radost milionům lidí, ale sama přiznává, že při psaní kouzelných románů cítila čiré zoufalství. Její temné nálady dokonce inspirovaly její duši vysávající tvory známé jako Mozkomor. „Je tak těžké popsat (depresi) někomu, kdo ji nikdy nezažil, protože to není smutek,“ řekla v roce 2010 Oprah Winfrey. „Ale je to taková ta chladná absence pocitů – takový ten opravdu prázdný pocit.

Embed from Getty Images

Zdroje informací: webmd.com, wikipedia.org, csfd.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA