Seriál My všichni školou povinní byl poprvé vysílán na jaře roku 1984, své diváky si však nachází dodnes. Proto je i téměř každoročně vysílán na našich televizních obrazovkách. V hlavních rolích se objevili přední čeští herci jako například Jiří Bartoška, Věra Galatíková, Jana Šulcová, Jiřina Bohdalová, Jaromír Hanzlík, Veronika Žilková a další. Seriál má jednu sérii o 13 epizodách. Jednu z rolí ztvárnila také Jana Havlatová (tehdy Janatová), jak se jí dnes vede?

Jana Havlatová se narodila 1. března 1968 v Benátkách nad Jizerou, její rodné příjmení bylo Janatová. Na Taneční konzervatoři v Praze vystudovala v roce 1986 balet. Během studií se přihlásila na konkurz do seriálu My všichni školou povinní, kde ji tvůrci vybrali do role Jitky Povejšové.

Následovala role v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře (1985). Rok na to si zahrála ve filmu Papilio. Hereckou kariéru ukončila v roce 1988, kdy si naposled zahrála v seriálu Cirkus Humberto (1988). Po ukončení herecké dráhy se vrátila k baletu.

Děkuji všem pamětníkům seriálů My všichni školou povinní a Cirkus Humberto, kteří mi píšete hezké dopisy a přání.

Posted by Jana Havlatová on Sunday, January 10, 2021

V roce 1990 absolvovala rekvalifikační kurz kosmetička – vizážistka, od té doby se dále vzdělávala v oblasti kosmetika, aromaterapie, balneo či wellness. Nějaký čas byla i trenérkou sportovní gymnastiky v Praze. Dokonce trénovala známého krasobruslaře Tomáše Vernera.

V současné době se věnuje módnímu návrhářství, vlastní půjčovnu svatebních a společenských šatů, kde si od roku 2012 navrhuje šaty sama pod svou obchodní značkou. Od roku 2014 také nabízí služby módní stylistky a vizážistky ve vlastním salonu krásy v Xaverově u Sázavy.

Od roku 2013 vede kurzy baletu v rámci své baletní akademie v Benešově. V únoru 2021 vydala ve spolupráci s režisérem Franz Gilles von Jilek svou první dramatizovanou pohádkovou audio knihu Prsten sněhového krále.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR