Zatímco některé bývalé dětské hvězdy se rozhodly světla reflektorů opustit a pokračovat v kariérách mimo zábavní průmysl, jiné po bujarém užívání drog a alkoholu bohužel nedopadly vůbec dobře. Jsou ale i světlé výjimky, které v herectví pokračují dodnes. Pojďte se podívat, jak se s popularitou vypořádaly nejznámější hollywoodské dětské hvězdy. 

Amanda Bynes (33 let)

Amanda Bynes měla svůj televizní debut v roce 1996 v show stanice Nickelodeon All That, kde její scénky s názvem Ask Ashley ukázaly její herecký talent dalším producentům. V roce 1999 se objevila v The Amanda Show a v roce 2002 se přesunula k filmu. Postupně natočila Velký tlustý lhář (2002), Co ta holka chce (2003), Super náhradník (2006) nebo Královna ročníku (2007). Mezitím rovněž excelovala v seriálu Co mám na tobě ráda.

Ale právě ve chvíli, kdy byla její herecká kariéra na vrcholu, začal její strmý pád. V roce 2010 odešla kvůli osobním problémům do hereckého důchodu a v roce 2012 byla dokonce dvakrát zatčena za jízdu pod vlivem a za řízení s pozastaveným oprávněním. Od té chvíle se její chování stalo ještě bizarnějším a světová média začala uvádět, že její činy jsou důsledkem vážné duševní nemoci. V roce 2014 prostřednictvím Twitteru herečka odhalila, že jí byla diagnostikována bipolární porucha a potvrdila spekulace médií. Od té doby se zdá, že se zdravotně zlepšuje, letos v květnu dokonce dodělala bakalářské studium. Její aktuální vizáž můžete vidět na fotce níže.

View this post on Instagram

👽

A post shared by Amanda Bynes (@amandabynesreal) on

Macaulay Culkin (39 let)

Když se Culkin v roce 1990 objevil v komedii Sám doma jako Kevin McCallister, bylo Culkinovi pouhých 10 let. Takřka přes noc se stal celosvětově populárním dětským hercem a o dva roky později zazářil také v pokračování Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. V roce 1994 se objevil v rodinné komedii Kšefty s tátou nebo Sám doma a bohatý .

Po čtyřech letech herectví se mladík rozhodl věnovat trochu času sobě a rodině. Až o devět let později se ukázal ve filmu Party Monster se Sethem Greenem a Marilynem Mansonem. Culkin také tentýž rok hostoval ve Will a Grace. Od té doby se jeho herecká kariéra absolutně rozptýlila. Občas si střihl nějaký „štěk“ ve filmu nebo seriálu, avšak nepracoval tak precizně, jako když byl mladší. Naposledy se objevil ve filmu Changeland (2019) a nyní se přidal ke štábu seriálu American Horror Story, kde ztvární jednu z nových postav. Herec měl dříve problémy s drogami a alkoholem, nyní to vypadá, že se dal konečně do kupy a začne se opět herecky angažovat.

Drew Barrymore (45 let)

Úspěšná herecká kariéra Drew Barrymore trvá již několik desetiletí, proto je snadné zapomenout, že začínala jako dětská hvězda. V roce 1982 si získala srdce diváků jako rozkošná holčička ve Spielbergově filmu E.T. Mimozemšťan, v roce 1984 si zahrála Charlene, holčičku s pyrokinetickými schopnostmi, v hororu Ohnivé oči. Poté následoval nespočet filmů a hromada dětských rolí. Během dospívání se herečka a mladá rebelka nevyhnula potížím s drogami a alkoholem, avšak stále byla schopna pracovat a mezitím se léčit ze závislosti.

V roce 1996 se objevila v hororu Vřískot a bylo to považováno za restart její kariéry. Od té doby natáčela nepřetržitě a účinkovala v mnoha úspěšných filmech, například Charlieho andílci (2000), Donnie Darko (2001), 50x a stále poprvé (2004), Hudbu složil, slova napsal (2007) nebo Dovolená za trest (2014). Drew dnes prohlašuje, že její bitva se závislostí ji učinila lepší matkou. V současnosti ji můžeme sledovat v hororově-komediálním seriálu Santa Clarita Diet, jehož je také výkonnou producentkou. Na podzim ji diváci uvidí také v nové komedii The Stand-In.

Haley Joel Osment (32 let)

Haleyho Joela Osmenta pravděpodobně znáte jako malého chlapce, který vidí mrtvé lidi v klasickém mysteriózním thrilleru Šestý smysl z roku 1999. Již předtím ale jako dětská hvězda vystoupil v řadě televizních pořadů, včetně Walker, Texas Ranger (1997) a Murphy Brown (1998). Role v Šestém smyslu a ve filmu AI: Umělá inteligence (2001) mu přinesly spoustu ocenění.

Osment strávil několik dalších let jako dabér pro televizní pořady a videohry, včetně Kingdom Hearts. Debutoval také v divadle na Broadwayi a v roce 2011 úspěšně absolvoval školu umění NYU Tisch. Od té doby se vrátil k hraní epizodních rolí v televizi a u filmu. Objevil se například v seriálech Akta X, TeachersFuture Man, The Boys a Co děláme v temnotách, ale také ve filmech Zlo s lidskou tváří (2019) a Bad Therapy (2020).

Edward Furlong (42 let)

Velký herecký průlom Furlonga nastal v roce 1991 s filmem Terminátor 2: Den zúčtování, kde si zahrál Johna Connora, syna Sarah Connor, kterou hrála Linda Hamilton. Spolu s Arnoldem Schwarzeneggerem ve snímku pracovali na záchraně světa před hrozbou z budoucnosti.

Poté následovaly menší filmové role a také se objevil v hudebním klipu kapely Aerosmith Livin ‚on the Edge. V roce 1998 zazářil jako Danny Vinyard ve snímku Kult hákového kříže vedle Edwarda Nortona. Po roce 2000 se zoufale snažil o comeback, až byl v roce 2001 hospitalizován kvůli podezření na předávkování. Drogy a problémy se zákonem ovlivnily jeho život na několik dalších let. Občas přijal menší herecké nabídky, v roce 2011 dostal dokonce velkou roli ve filmu Zelený sršeň, která mohla být jeho vytouženým návratem před kameru. Opět se však v témže roce ocitl ve vězení. Furlong se střídavě objevuje v menších rolích, avšak nikdy nedokázal porazit své vnitřní démony. V loňském roce se mihnul ve filmech Terminátor: Temný osud a Karma, na svou další velkou roli však prozatím čeká.

Tom Felton (32 let)

Celým jménem Thomas Andrew Felton je anglický herec, který získal roli Draca Malfoye v sérii Harry Potter (2001-2011). Tom se objevil ještě před získáním této role například ve filmu Anna a král (1999), kde si zahrál syna Jodie Foster. Už během natáčení Harryho Pottera dostal nabídky na další filmové a seriálové role. Dále si zahrál například v seriálech Murder in the First (2014), The Flash (2016-2017) a naposledy v temné sci-fi Origin (2018). Dnes nepatří zrovna mezi vyhledávané herce.

View this post on Instagram

Howzit

A post shared by Tom Felton (@t22felton) on

Lindsay Lohan (33 let)

Lindsay Lohan se proslavila svou dvojrolí dvojčat Hallie Parkerové a Anny Jamesové ve filmu Past na rodiče (1998). V roce 2003 se společně s Jamie Lee Curtis objevila v komedii Mezi námi děvčaty a o rok později v komedii Protivný sprostý holky. V roce 2007 se po řadě televizních vystoupení a krátkých skečů vrátila k filmu, když si zahrála v Zavraždění Johna Lennona, Vlastní pravidla a Vím, kdo mě zabil. V tomto roce byla však poprvé zatčena za řízení pod vlivem. Tím začala její „nová kariéra“ plná drog, alkoholu a skandálů.

Téměř deset let se občas objevovala v béčkových komediích či seriálech, v roce 2017 se přestěhovala do Dubaje a zahrála si v britském seriálu Sick Note (2018), otevřela několik plážových klubů, hrála v televizní reklamě a oznámila novou reality show na MTV. V loňském roce se objevila ve filmu Among the Shadows a v roce příštím bude mít premiéru její nový film Cursed. Vypadá to, že svou minulost nechala za sebou a snaží se postavit zpět na nohy.

View this post on Instagram

Chillin' 😊

A post shared by Lindsay Lohan (@lindsaylohan) on

Daniel Radcliffe (30 let)

Poté, co před dvaceti lety vyhrál konkurz na roli mladého kouzelníka, určitě on a ani jeho rodiče netušili, jakou slávu mu role Harryho Pottera přinese. Než získal toto obsazení, tak se v roce 1999 objevil v show Davida Copperfielda a v roce 2001 měl malou roli ve filmu Agent z Panamy. 

Od prvního dílu Harryho Pottera vyrostl, dospěl a zmužněl. Ale také se dokázal vymanit z toho, že jej všichni vidí jen jako Pottera, protože získal další filmové role. Diváci jej mohli vidět ve snímcích Podfukáři 2, Ztracen v džungli, Guns Akimbo či Escape from Praetoria a také v seriálu Nebe s.r.o.

Elijah Wood (39 let)

 

Když Elijah v roce 1989 jako osmiletý chlapec začínal svou hereckou kariéru, rozhodovala za něj ještě jeho matka. Ta mu zakázala točit hororové filmy a cokoliv, co by nedělalo dobrý dojem. „Když jste ve filmovém průmyslu, je důležité být dobrým příkladem,“ řekla tehdy deníku Los Angeles Times. V současné době již má Elijah Wood plnou kontrolu nad svým vlastním osudem a mimo herectví se věnuje také produkci, například produkoval film Mandy – Kult pomsty (2018).

Jako dítě začínal ve filmu Návrat do budoucnosti II (1989), poté Prázdniny v ráji (1991) a Dobrý synek (1993) po boku Macaulaye Culkina. V roce 2001 se proslavil rolí Hobita Froda v Pán prstenů: Společenstvo Prstenu a od té doby se objevil v několika desítkách filmů a seriálů. Dnes se věnuje hlavně tvorbě hororů, diváci jej naposledy mohli vidět v hororové komedii Come to Daddy (2019).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz