Jake Lloyd (32) se jako malý objevil v úspěšných filmech Rolničky, kam se podíváš, Apollo 11 nebo Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba. Od roku 2001 se však před kamerou neobjevil a posledních šest let o něm nejsou žádné zprávy, protože pobývá v psychiatrické léčebně. Neunesl totiž nápor slávy a obrovský tlak na dětskou psychiku, stejně jako řada jeho hereckých kolegů. 

Jake Lloyd se narodil 5. března 1989 ve Fort Collins v Coloradu. Vystudoval Carmel High School v Indianě, kde v roce 2007 odmaturoval. Svou hereckou kariéru odstartoval v roce 1996 ve filmech Hvězdy na nebi a Apollo 11. Ještě v témže roce se proslavil díky roli Jamieho po boku Arnolda Schwarzeneggera v komedii Rolničky, kam se podíváš. Ihned přišly nabídky také z televize a mladý herec se objevil v seriálech Pohotovost a Chameleon.

Následoval film Virtuální posedlost (1998) a o rok později přišla velká role ve Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (1999). Naposledy se před kamerou objevil v roce 2001 ve snímku Madison. Jeho křehká dětská psychika však již byla velmi nalomená, po svém úspěchu ve Star Wars musel denně dávat až 60 rozhovorů, lidé jej neustále obtěžovali a neměl žádné soukromí.

Po roce 2001 již žádnou roli nedostal a údajně se o to ani nesnažil. V jednom rozhovoru se svěřil, že jej spolužáci kvůli herectví šikanovali a proto se mu již nadále věnovat nechtěl. Po střední škole se odstěhoval z Los Angeles do Chicaga a začal studovat historii filmu a také psychologii.

V šestadvaceti letech však jeho život nabral strmý pád.

Photo bombing… Me? On the way to lexicon in Kentucky

Posted by Jake Lloyd on Thursday, March 12, 2015

FOTO: Jake Lloyd na svých posledních snímcích na Facebooku z 12. března 2015. 

17. června 2015 byl Jake Lloyd zatčen za ujíždění před policií, protože neměl řidičský průkaz, snažil se jim ztratit z dohledu a hrnul si to rychlostí přes 160 km/h. Když ho konečně policisté zastavili, kladl při zatčení odpor, což mu ještě zvýšilo trest. Po výkonu desetiměsíčního trestu ve vězení byl však Lloyd přemístěn do psychiatrického zařízení, protože mu byla diagnostikována schizofrenie. Podle dostupných informací se bývalý herec léčí dodnes a na veřejnosti se již vůbec neobjevuje. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA