E.T. – Mimozemšťan je americký rodinný sci-fi film z roku 1982 produkovaný a režírovaný Stevenem Spielbergem. Vypráví příběh Elliotta (Henry Thomas), chlapce, který se spřátelí s mimozemšťanem, přezdívaným „E.T.“, který uvízl na Zemi. Elliott a jeho sourozenci Michael (Robert MacNaughton) a Gertie (Drew Barrymore) pomáhají E.T. vrátit se na svou domovskou planetu. Jak se prosadili dětští herci z tohoto kultovního filmu?

Henry Thomas (48) – Eliott

Henry Thomas (vpravo nahoře) v reklamě z listopadu 2019, kde si opět zahrál Eliotta, FOTO: reprofoto YouTube

Henrymu Thomasovi bylo v době natáčení filmu jedenáct let a dnes po sedmatřiceti letech má na svém kontě již poměrně dlouhý seznam rolí. Zahrál si například ve Formanově snímku Valmont (1989), dále ve filmech Legenda o vášni (1994), Moby Dick (1998), Gangy New Yorku (2002) či The Great Alaskan Race (2019). Jednalo se vždy však o menší role. Prosadil se také v televizních krimi seriálech a nedávno získal jednu z hlavních rolí v úspěšném seriálu The Haunting. Role ve filmu E.T. – Mimozemšťan mu otevřela cestu k herectví, po které kráčí dodnes. V roce 2009 se potřetí oženil a má tři děti.

Robert MacNaughton (52) – Michael

FOTO: reprofoto YouTube

Robert MacNaughton hrál ve filmu E.T – Mimozemšťan Eliottova staršího bratra Michaela, v té době mu bylo 15 let. Herectví se věnoval od malička, působil u divadla. Obsazení ve Spielbergově snímku mu měla pomoci prorazit u filmu a v televizi, zahrál si však pouze několik bezvýznamných vedlejších rolí a nakonec to v roce 2002 definitivně vzdal. Poté pracoval jako poštovní doručovatel. V roce 2013 se ještě pokusil k herectví vrátit, když se ve dvou filmech objevil spolu se svou ženou. Bohužel oba filmy byly propadáky a tak herectví nadobro pověsil na hřebík. MacNaughton je ženatý a má čtyři syny.

Drew Barrymore (44) – Gertie

Drew Barrymore dnes, FOTO: VALERIE MACON / AFP / Profimedia

Tehdy sedmiletá Drew Barrymore si rolí Gertie získala srdce diváků a pozornost filmových producentů. Od poloviny 80. let šla z role do role, což bohužel psychicky neunesla a během puberty (ve třinácti letech) se musela léčit ze závislosti na alkoholu a několik dalších let strávila bojem s kokainem. V roce 1996 se objevila v hororu „Vřískot“, což bylo považováno za restart její kariéry. Od té doby natáčela nepřetržitě a účinkovala v mnoha úspěšných filmech, například „Charlieho andílci“ (2000), „Donnie Darko“ (2001), „50x a stále poprvé“ (2004), „Hudbu složil, slova napsal“ (2007) nebo „Dovolená za trest“ (2014). Herečka dnes prohlašuje, že její bitva se závislostí ji učinila lepší matkou. V současnosti ji můžeme sledovat v hororově-komediálním seriálu „Santa Clarita Diet„, v kterém působí také jako výkonná producentka. Byla třikrát vdaná a má dvě děti.

-reklama-