Česká televize v pátek 30. října ve 20:00 na svém druhém programu odvysílá dokument Diego Maradona. Celosvětová premiéra proběhla 19. května 2019 na filmovém festivalu v Cannes a dokumentární snímek si vysloužil chválu kritiků i diváků.

Strhujícím portrétem „prokletého génia“ oscarový režisér Asif Kapadia navazuje na své předchozí úspěšné životopisné filmy Senna a Amy. Přináší unikátní vhled do soukromí Diega, milujícího i chybujícího člověka, který svou lidskost většinu života schovával za masku Maradony – nejslavnějšího fotbalisty všech dob.

FOTO: Aerofilms

Režisér filmu Diego Maradona Asif Kapadia zpracoval přes 500 hodin videozáznamů z Maradonova osobního archivu, natočil s Maradonou a jeho blízkými rozhovory a dostal se tak této mimořádně talentované osobnosti doslova „pod kůži“. Představuje Maradonu jako lidskou bytost, která zaujme nejen fotbalové fanoušky, ale i ty, kdo se o tento sport vůbec nezajímají.

Uvidíte záběry z jeho rodinného života, tréningu, je tam záběr na okamžik před finálovým zápasem Světového poháru 1986, jak Diego hecuje tým, záběr ze šatny, když Neapol poprvé vyhrála národní ligu. Většinu z toho dosud nikdo neviděl, a odhaluje to důležité aspekty jeho charakteru,“ říká Kapadia.

Své bezprostřední dojmy z filmu Diego Maradona po jedné z karlovarských projekcí sdělily také některé české osobnosti:

„Pro mě to bylo naprosto strhující, byl to skvělý dokument. To uvědomění si, jak vysokou cenu může někdo zaplatit za výjimečnost, je drsné. Jsme narvaní emocemi.“Jitka Čvančarová

„Jsem z toho rozsekaná, moc mě to bavilo. Je to určitě i pro lidi, které fotbal nebaví.“Hana Třeštíková

„Líbilo se mi to. To není film o fotbalistovi, ale o životě a vnějším kontextu.“Adam Gebrian

„Já musím říct, že mě to dojalo.“Horst Siegel

„Strašně zajímavý. Dozvěděl jsem se tam věci, které nejsou vůbec známé, protože my ho znali hlavně jako fotbalistu.“Jan Fiala

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz