Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Seriálového doktora Adama Štrause v novince TV Nova Chlap hraje Ivan Lupták, kterého si diváci oblíbili již jako lékaře v Ordinace v růžové zahradě 2. Jaká je jeho postava, jak to má on sám s lékařským prostředím a zda by uměl poskytnout první pomoc nebo píchnout injekci?

Přiblížíte divákům svou postavu?
Adam Štraus je mladý lékař, trochu lehkovážný, má rád ženy, silné motorky, život, občas bláznivé večírky, u kterých si „vyčistí hlavu“.

Je vám postava v něčím blízká?
Myslím, že mi Adam až zas tak moc blízký není, a to je právě to, co se mi na něm líbí. Baví mě se vžívat do jeho kůže.

Váhal jste nad nabídkou zahrát si opět v seriálu?
Když jsem odcházel z castingu a slyšel tu klasickou větu: „Díky, my se vám ozveme,“ vypustil jsem to absolutně z hlavy. O to větší překvapení bylo, když se ozvali, že se jim na tu roli líbím. Zda jsem váhal? Rozhodně ne.

Jaký máte vztah k lékařům a nemocničnímu prostředí obecně? Dokázal byste pracovat v tomto oboru?
K nemocničnímu prostředí mám odmala blízko, protože moje máma je zdravotní sestra. Občas jí v práci navštívím, takže do nemocnice nechodím jen jako pacient, čili nemám s tím
místem problém. Navíc vím, že tam lidem pomáhají a k lékařům jsem vždy měl a mám respekt. Práce lékaře by se mi líbila, ale osud tomu chtěl jinak a já si na něj musím „hrát“.

Jak zvládáte krizové situace? Umíte poskytnout první pomoc? Zvládl byste píchnout injekci?
Naštěstí jsem se do situace, že bych někomu musel poskytnou první pomoc, nedostal. A snad se to ani nikdy nestane. Ale v rámci natáčení jsme jakýsi rychlokurz první pomoci absolvovali, tudíž teoreticky bych to zvládnout měl. Injekci jsem nikdy nikomu nepíchal, ale věřím, že pokud by mi to někdo vysvětlil, zvládnul bych to. Horší to je, když ji má někdo píchnout mě, to je mi krajně nepříjemné.

Myslíte si, že se tento seriál liší od jiných televizních příběhů?
Každý seriál je originální. Stejně tak tento je originální a věřím, že scénář, děj, postavy, herci a v neposlední řadě i režie budou diváky bavit.

Jak se vám hrálo s vašimi kolegy? Jaká byla atmosféra při natáčení?
S mnohými kolegy, se kterými jsem se na tomto projektu potkával, jsem znal už z dřívějška, tudíž spolupráce s nimi byla příjemná a zábavná, což se promítalo do celkové atmosféry při natáčení. A myslím, že můžu za všechny říct, za mě tedy rozhodně, že jsme si tu práci náramně užili.

Seriál Chlap můžete sledovat ve čtvrtek ve 20:20 na Nově a s týdenním předstihem na Voyo.

Zdroj: TV Nova

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA