Když mu bylo pouhých šestnáct let, ztvárnil Rudolf Hrušínský nejmladší (48 let) roli učně Jirky ve filmu Discopříběh (1987), která jej proslavila u tuzemských diváků. Bodoval zejména u dívek, jeho přidrzlá image a typická vlna na hlavě z něj dělala velmi zapamatovatelného herce. Slušně rozjetá kariéra však nabrala v devadesátých letech zcela jiný směr.

Rudolf Hrušínský nejmladší se narodil 19.11.1970 a pochází z herecké rodiny. Jeho dědeček Rudolf Hrušínský patří mezi naše nejuznávanější herce, jistě si hned vybavíte Dobrého vojáka Švejka, Tři veterány, Rozmarné léto, Postřižiny a desítky dalších filmů. Jeho otec Rudolf Hrušínský mladší si na konto rovněž připsal nespočet filmových a seriálových rolí, aktuálně jej můžeme vidět například v seriálu Ulice. No a nelze zapomenout ani na Jana Hrušínského, který je jeho strýcem.

Rudolf Hrušínský neml., FOTO: Profimedia, Night Star

Poprvé se před kamerou objevil v roce 1981 ve dvoudílném televizním sci-fi filmu Neuvěřitelný příběh. Následovalo několik dětských rolí ve filmech Pánská jízda (1983), Čarovná rybí kostička (1984) nebo Vesničko má středisková (1985). V roce 1987 získal hlavní roli v komedii Discopříběh, kde ztvárnil mladého Jirku. Po čtyřech si zahrál také v pokračování, kde se opět objevil po boku svého filmového otce Ladislava Potměšila. Slušně nastartovaná herecká dráha však dále nepokračovala.

Během devadesátých let se objevil ještě ve filmech Svatba upírů, Krvavý román nebo Byl jednou jeden polda, ale rozhodl se, že chce poznat svět. Pobýval dlouhodobě ve Španělsku, Dominikánské republice, projel kus Latinské Ameriky nebo pomáhal po zemětřesení na Haiti. Právě ve Španělsku ve městě Logroño si pronajal bar a začal podnikat. Podnikání však zanechal a společně s manželkou Martinou, kterou si vzal v roce 2015 a která je generální ředitelkou jedné německé společnosti, se vrátili zpět do Česka. Také pomáhal svému kamarádovi v Dominikánské republice s podnikáním v cestovním ruchu. V roce 2016 se objevil v muzikálové komedii Decibely lásky, což byl prozatím jeho poslední herecký počin. Sám však tvrdí, že s herectvím nikdy nepřestal.

Na premiéře muzikálu Freddie i se svou manželkou, FOTO: Profimedia, Česká editoriální fotografie
-reklama-