Komedie Discopříběh měla premiéru v roce 1987, tedy již před třiatřiceti lety. V hlavní roli se objevil Rudolf Hrušínský nejmladší jako Jirka Horáček a otce mu hrál oblíbený český herec Ladislav Potměšil. Film zachycuje problémy dospívajícího Jirky, který žije se svým tátou na sídlišti. Mladík se zamiluje do Evy, u které ale nemá šanci. Potají jej však miluje budoucí kadeřnice Jitka. Pojďme se podívat na několik zajímavostí a chyb z této dnes již klasické komedie. 

Při natáčení scény, ve které Rudolf Hrušínský nejmladší běží přes náměstí nahý, bylo na místě zhruba 7500 lidí. Slavná scéna se natáčela v Plzni, kde se točila většina filmu. Některé záběry jsou však i z Prahy (Řepy) a Písku.

Reklama na střeše paneláku „Škoda do celého světa“ byla nainstalována schválně pro film. Po dotočení filmu byl nápis opět demontován.

Jaroslava Bobková-Stránská (kadeřnice Jitka) dostala pozvánku na konkurz, rozhodla se však nejít. To režisér Soukup neakceptoval a osobně jí zavolal a přesvědčil ji, aby roli přijala. Do Jitky se ve filmu nešťastně zamiloval Jirkův kamarád Roman (Roman Pikl). Ve skutečnosti spolu herci ještě 4 roky po natáčení chodili.

Představitelku Evy si vybral režisér díky časopisu, ve kterém byla Mariana Slováková nafocena, protože se věnovala modelingu.

Jaroslava Bobková-Stránská se během natáčení učila, jak správě ostříhat a oholit vlasy Rudolfu Hrušínskému. Nakonec ale scénu natočili tak, že ruce, které stříhají jeho vlasy, patří profesionální kadeřnici.

Během scény z kadeřnictví, kdy Jitka pláče nad stříháním Jirkových vlasů, nebylo potřeba použít umělé slzy. Herečka opravdu plakala, bylo to ale smíchy. Scénu natáčeli opakovaně, nakonec se to podařilo a po smíchu není ve filmu ani památky.

Premiéra filmu byla v v amfiteátru v Plzni, a přišlo na ni neuvěřitelných 22 000 lidí.

Ve scéně, kdy policista zadrží Jirku, protože běžel nahý, si prohlíží příslušník jeho občanský průkaz. Ten ale u sebe nemohl mít, protože byl nahatý a kamarádi mu jeho věci odnesli.

Když se Jirka přijde ostříhat k Jitce do kadeřnictví, v levém horním rohu můžeme vidět mikrofon. Ten se poté pomalu ztratí mimo záběr.

Ve scéně, kdy Jirka stopuje a zastavuje mu Avia, má vůz na sobě plachtu. V dalším záběru se ale již veze na korbě a to bez plachty.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz