Od premiéry komediálního muzikálu Discopříběh z roku 1987 uplynulo již více než 30 let. Kam se poděly a jak se změnily představitelky krásné Evy (Mariana Slováková) a kadeřnice Jitky (Jaroslava Stránská)? To se dozvíte v našem článku. 

Mariana Slováková (49 let)

Mariana Slováková, nyní Konečná, je rodačka ze Slovenska, která se narodila 19. května 1971. Svoji první roli získala právě ve filmu Discopříběh (1987). Atraktivní blondýnu si zahrála díky své fotce v časopise v době, kdy režisér hledal právě představitelku Evy, do které se zamiluje Rudolf Hrušínský nejmladší. V té době byla Mariana známá i díky tomu, že se objevila ve videoklipu kapely Elán. Po odvysílání filmu se po ní ale prakticky slehla zem. Sice se ještě objevila ve dvou menších rolích ve filmech Divoká srdce (1989) a po mnoha letech v Děti noci (2008), ale slávy, jakou jí přinesla právě role Evy, se již nedočkala. Ve filmu Discopříběh neslyšíme její hlas, byla předabována Janou Mařasovou.

Věnovala se nějaký čas profesionálně modelingu a žila v zahraničí (Německo a Švýcarsko). Po návratu do rodného Slovenska se stala přebornicí v golfu. Nyní žije v luxusní vile v Bratislavě, kde vychovává dceru Ninu.

Posted by Mariana Slováková Konečná on Tuesday, June 26, 2018

Jaroslava Stránská (51)

Herečka se narodila 6. června 1969 a vystudovala Pražskou hereckou konzervatoř (hudebně-dramatický obor). Ke své roli v Discopříběhu (1987) se dostala tak, že jí přišla pozvánka na konkurz. Na ten se ale nedostavila, což režisér Soukup nenechal jen tak, zatelefonoval jí a obsazení kadeřnice Jitky bylo na světě. Její postava přešla i do pokračování Discopříběhu 2 (1991), který ale již neměl takový ohlas, jako ten první. Získala angažmá i v několika divadlech.

Bohužel  herečku postihl osud, který nelze nikomu přát. Zemřela jí v pouhém půl roce její malá dcera. Stránské tehdy bylo dvacet let a ztráta holčičky ji poznamenala na celý život. Děti pak již po tomto krutém zásahu osudu neměla, ale s druhým manželem vychovala jeho dceru.

Po Discopříběhu 2 se objevila již jen ve filmech Dva Janové a ovečka (1992), Byl jednou jeden polda III – Major Maisner a tančící drak (1999) a Jak ukrást Dagmaru (2001), což byl její poslední filmový počin. Poté se z televizních obrazovek ztratila.

Od roku 2015 ji však můžeme opět vídat před kamerou v roli policistky v seriálu Policie Modrava (2015-2019). Herečce to i po padesátce velmi sluší a věříme, že se brzy objeví opět i ve filmu.

Posted by Stránská Jaroslava on Friday, September 4, 2020

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz