Streamovací služba Disney+, která bude v USA spuštěna ještě v letošním roce a v Evropě až v roce příštím, se chystá na několik předělávek divácky úspěšných filmů. Největší vlnu nevole u diváků vyvolala zpráva o připravované nové verzi dnes již klasické komedie Sám doma. A s reakcí na sebe nenechal dlouho čekat ani Macaulay Culkin, představitel malého Kevina McCallistera.

Disney tak najíždí na módní vlnu, kterou oznámila konkurence v podání WarnerMedia, ti chystají například remaky Gremlinů nebo seriálu Krok za krokem. Zatímco u Gremlinů nebo Kroku za krokem je remake pro mnohé vítaným překvapením, předělávka filmu Sám doma se zdá být podle reakcí na sociálních sítích v očích diváků nepochopitelným přešlapem.

Ředitel Disney Bob Iger nedávno prohlásil, že se služba Disney+ pokusí pomocí remaků přinést ostřílené televizní klasiky nové generaci diváků. Mimo Sám doma oznámil také předělávku komedií Noc v muzeu, Dvanáct do tuctu nebo Deník malého poseroutky.

A jak se k remaku vyjádřil samotný Macaulay Culkin? S humorem sobě vlastním. Na svůj twitter zveřejnil fotku, jak by aktualizovaná verze Sám doma vlastně vypadala.

Do komentáře ještě napsal, že čeká, až mu Disney zavolá. Vše samozřejmě s nadsázkou a ironií.

Nezbývá než doufat, že se s podobnými nápady neroztrhne pytel. Filmy, které diváci sledují dekády, rozhodně nepotřebují předělávat. Sám doma do této kategorie patří, rok co rok si jej v období Vánoc v televizi pustí miliony lidí po celém světě. Nikdo se nechce dívat na novou verzi, myšlenka osamoceného dítěte bez rodičů by navíc v dnešním světě moderních technologií a internetu fungovala poněkud komicky. Což vykresluje již starší příspěvek na twitteru:

V Disney však mají jiný názor a ačkoliv nejsou známy žádné detaily, remake Sám doma bude. Jaký, to ukáže čas…

-reklama-
Podělte se o svůj názor: