Disney plánuje kompletní restart filmové série Piráti z Karibiku a do budoucna nepočítá se známým hercem Johnnym Deppem, který v pirátských filmech ztvárnil fanoušky oblíbeného kapitána Jacka Sparrowa. Jedním z důvodů může být také suma, kterou za filmy Depp dostával. 

V minulých měsících jsme vás informovali o tom, že Disney chystá reboot pirátské série, ale do dalších filmů nepočítá s hvězdným Johnnym Deppem. Mnozí se domnívali, že hlavním důvodem byl spor s jeho bývalou manželkou Amber Heard, která ho obvinila z domácího násilí. Nakonec se ukázalo, že jedním z hlavních důvodů je částka, kterou Depp za každý film požadoval. Jeho vyhození ušetří produkční společnosti téměř 90 milionů amerických dolarů, což je přes 2 miliardy českých korun.

hollywoodreporter.com

Rozpočet filmu Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta z minulého roku byl 230 milionů dolarů, avšak třetina částky šla pouze na výplatu hvězdného herce, jenž je známý z filmů Střihoruký Edward nebo Karlík a továrna na čokoládu. Konglomerát Disney minulý měsíc potvrdil, že Depp opravdu nebude obsazen do dalších pirátských filmů. Mnoho fanoušků už na sociálních sítích vyjádřilo svůj nesouhlas s rozhodnutím společnosti. Zatím není známo, zda Disney do role kapitána Jacka Sparrowa obsadí jiného herce, nebo postavu úplně vynechá.

johnnydeppmovieslist.com

Pětapadesátiletý Johnny Depp se objevil ve všech pěti filmech Piráti z Karibiku. Za svůj výkon v prvním díle Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly z roku 2003 si vysloužil dokonce nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Disney si musí uvědomit, jestli nová série bez vtipného Jacka Sparrowa získá nějaké fanoušky a vydělá jako originální filmy, protože úspěch filmové série stojí hlavně na hereckém výkonu Deppa.

-reklama-