Po Netflixu, HBO Max nebo třeba Amazon Prime Videu přichází na řadu nová streamovací služba Disney+, kde si stejně jako u předchozích značek budeme moci vychutnat slušnou řádku filmů a seriálu v té nejvyšší kvalitě. Co všechno můžeme očekávat a kolik za ni zaplatíme?

Disney+ samozřejmě nemůže nesouviset s jedním z největších filmových velikánů v celé historii kinematografie – Walt Disney Studios. Toto studio má pod sebou značky jako Marvel, Lucasfilm, National Geography, Pixar či 20th Century FOX, díky čemuž si budeme moci vychutnat naše oblíbené filmy a seriály v celé své kráse. A když říkám své kráse, myslím tím opravdu své, neboť služba zatím neobsahuje české rozhraní s titulkami, což znamená, že zkrátka budeme muset sledovat v originálním znění.

Jelikož o spuštění této služby věděli diváci téměř rok dopředu, není divu, že se na ni hned během prvního dne přihlásilo více než 10 milionů uživatelů. Díky tomu web postihly menší komplikace, kdy se stránky nechtěly načíst, popřípadě určité seriály nešly vyhledat. Když vezmeme v potaz, že je v místní knihovně nahráno přes 500 filmů a 7500 epizod nejrůznějších seriálů, není se čemu divit.

Teď se ale přesuňme k tomu, co nás všechny bezpochybně zajímá nejvíc, a to je cena. První zkušební týden streamingu je zdarma, poté zaplatíte zhruba 170,- kč, abyste mohli ve sledování pokračovat. Pro porovnání, za měsíční užívání Netflixu ve standardní HD kvalitě dáte 265,- kč, ovšem s tím rozdílem, že máte na výběr ze 1620 různých seriálů a 6500 filmů, navíc s českou podporou a titulkami, což je podstatně rozdíl.

Služba mimo jiné nabídne i exkluzivní dokumenty a seriály, např. Falcon & The Winter Soldier (podzim 2020), WandaVision (jaro 2021), Loki (jaro 2021) či Hawkeye (podzim 2021).

Ačkoliv oficiální premiéra spuštění v USA, Kanadě a Nizozemsku proběhla již 12.10. 2019, Austrálii a Nový Zéland teprve čeká – 19.11. 2019. Stejně tak bude v tento den služba spuštěna i ve zbytku států.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz