Někdejší idol tisíců mužů, sexbomba a božská Luigina Lollobrigida je stále vitální i přes svůj úctyhodný věk. Svojí krásou ohromila a uchvátila celý svět. Muži jí padali k nohám a toužili po její pozornosti. Aktuálně tato bývalá italská herečka a modelka slaví již své 92. narozeniny! Svůj šarm však neztrácí ani po devadesátce. 

Narodila se 4. července 1927 do rodiny výrobce nábytku jako druhá ze čtyř dcer. Přezdívali jí Mona Lisa 20. století. Již jako mladá se začala věnovat modelingu, následně vyhrála soutěž Miss Řím a v roce 1947 skončila třetí na Miss Itálie. Ve své době byla označována za sexuální symbol. Dokonce i Marilyn Monroe údajně prohlásila: „Říkají o mě, že jsem americká Lollobrigida“.

FOTO: Profimedia, Shutterstock Editorial

Kromě různých ocenění získala v roce 1961 i Zlatý glóbus za film Italské prázdniny. Od konce šedesátých let se začala na filmovém plátně objevovat méně, věnovala se totiž jiným profesím. Působila přechodně jako sochařka, fotografka, dokumentaristka a novinářka. Dokonce během svého novinářského působení získala exkluzivně v roce 1974 pro italský časopis Gente rozhovor s kubánským vůdcem Fidelem Castrem. Napsala i několik knih.

V roce 1995 navštívila Českou republiku kvůli Mezinárodnímu filmovému festivalu Karlovy Vary.

Byla jednou vdaná, a to v letech 1949 až 1971. Z manželství má syna. Její údajný druhý sňatek byl začátkem tohoto roku anulován Vatikánem a podepsán samotným papežem. Muž, který měl být od roku 2010 jejím manželem totiž podle vyjádření herečky zneužil plnou moc vydanou pro jiné účely. O sňatku se prý dozvěděla až o dva roky později a od té doby usilovala o jeho anulování, což se letos v lednu povedlo.

-reklama-