Pro naprostou většinu médií jsou všemožné pohromy, epidemie či válečné konflikty doslova požehnáním. Často přitom neznají míru a diváky či čtenáře atakují takovým množstvím negativních informací, že se to již mnohým zajídá. Zatímco ještě donedávna patřily zpravodajské relace k vůbec nejsledovanějším televizním pořadům, v poslední době zájem o ně prudce klesá.

Týká se to především nejsledovanějších zpravodajského pořadu u nás „Televizních novin“ TV Nova. Ačkoliv jejich šéfové brzy pochopili, že deprimující válečná infoshow z Ukrajiny přestává diváky zajímat (protože se na ně valí ze všech stran) a zaměřili se na osvědčená prázdninová téma, příliš to nepomáhá. Sledovanost „Televizních novin“ klesla hluboko pod milion.

Zpravodajská čekárna

Diváci Novy dávají najevo i nevoli nad neblahým trendem, kdy jim moderátoři oznamují, že se nějakou informaci dozví na webu Novy. „Už se ty zprávy televize Nova nedají ani poslouchat. Schválně, když si zakládáte na průzkumech, sečetli jste, kolikrát moderátoři během zpráv a nejen těch hlavních, řeknou dozvíte se na tn.cz? Myslíte si, že se budu dívat na zprávy, když si je mám doposlechnout na webovkách? A co ostatní a staří lidi bez počítače? To se přece raději podívám jinam, kde mi zprávu řeknou celou,“ stěžuje si Svatoslava na Facebooku Novy. Dalším nešvarem televizního zpravodajství, které už bohužel převzala i Česká televize, je výzva, aby si diváci na nějakou důležitou zprávu počkali. Veřejnoprávní stanice tak často své diváky nechává čekat až na půl osmou, tedy dobu, kdy začínají Televizní noviny na Nově.

Staré dobré seriály

Vítězem letošního léta tak nejsou žádné senzační zprávy o tom, kde nejvíce rostou houby či jaké bude počasí, ani dokonce nový hit, pravidelná dávka strašení veřejnosti zdražováním, ale především starší či zcela staré detektivní seriály. Nově se daří držet pozici televizního lídra díky reprízám oblíbených „Specialistů“ a idylické „Policii Modrava“. Jak už jsme nedávno zmínili, kuriózní je rovněž úspěch, jenž si Nova připisuje díky tomu, že vysílá čtyřicet let starý detektivní seriál z produkce Československé televize „Malý pitaval z velkého města“. Rovněž bilanci České televize opět zachraňují kultovní „Chalupáři“ či kriminálky „Případy prvního oddělení“ a „Hříšní lidé města pražského“ Též televize Prima se umísťuje v desítce nejsledovanějších pořadů především díky kriminálkám „Temný kraj“ a „VIP vraždy“.

Zdroj: TV Nova, Prima, Česká televize

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz