Jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších telenovel Divoký anděl je komediálně-romantickým příběhem půvabné Milagros a pohledného Iva. Ti dva se do sebe zamilují, i když jim to osud nepřeje. V hlavní roli září populární herečka a zpěvačka Natalia Oreiro. Divoký anděl je zábavným a napínavým příběhem o rodině, bohatství, chamtivosti, lžích, ale hlavně o vášnivé nezkrotné lásce. Aktuálně jej diváci mohou sledovat každé odpoledne na Prima Love a proto si pojďte přečíst několik zajímavostí ze zákulisí.

Slavná argentinská komediálně-romantická telenovela měla premiéru v listopadu 1998. Postupně vzniklo celkem 285 epizod. Mezinárodní verze Divokého anděla má „jenom” 270 epizod. Hlavní hvězdou Divokého anděla je herečka a zpěvačka Natalia Oreiro, která se díky této telenovele proslavila po celém světě. Divoký anděl je společně s Esmeraldou nejznámější a nejoblíbenější latinskoamerickou telenovelou nejen v České republice, ale patří i k nejslavnějším telenovelám na světě. Seriál se vysílal ve více než 80 zemích světa a ve většině případů měl vysokou sledovanost.

Divoký Anděl, FOTO: FTV Prima

Milagros (Natalia Oreiro) vyrůstala v sirotčinci, protože její matka zemřela během porodu a otce nikdy nepoznala. Nemá nejmenší tušení, kdo by jím mohl být, ale ze srdce jej nesnáší, protože od nich odešel. Milagros už oslavila osmnáctiny, a tak se nemůže nadále schovávat před okolním světem v bezpečí za zdmi sirotčince. Začne pracovat jako služebnice v domě bohaté rodiny Di Carlových, kde se seznamuje s novými přáteli. Ale narazí tam i na nové nepřátele, kteří nemůžou vystát její nezkrotný temperament a přímočarou upřímnost. Seznamuje se i s pohledným Ivem Di Carlo (Facundo Arana), mladým budoucím dědicem rodinného bohatství. Milagros a Ivo jsou jako oheň a voda, dva nezkrotné živly, které nejdou úplně dohromady, ale jeden ke druhému neodmyslitelně patří. Jak to s nimi dopadne, to je jedna z hlavních otázek nejslavnější a nejoblíbenější humorně-romantické telenovely Divoký anděl. Zamilujte si zábavný a napínavý příběh o lásce, rodině, bohatství, chamtivosti a lžích. Divoký anděl je plný plný napínavých zvratů, nečekaných překvapení, humorných situací i vášnivé romantiky.

V telenovele se objevily písničky z debutového alba Natalie Oreiro, které vyšlo několik měsíců před uvedením Divokého anděla. Písnička z úvodní znělky se jmenuje Cambio dolor. Úvodní znělka je kratší verzí videoklipu k této písni. Hlavním milostným motivem telenovely se stala písnička Me muero de amor.

Divoký Anděl, FOTO: FTV Prima

Divokého anděla vymyslel Enrique Torres, který měl v té době za sebou už několik jiných úspěšných telenovel. Původní argentinský název Muñeca Brava znamená „rozzlobená panenka”. Natáčení probíhalo v letech 1998 až 1999 hlavně v okolí argentinské metropole Buenos Aires, některé epizody vznikaly ale také ve Španělsku na Ibize nebo v Itálii ve Florenci a Římě. V seriálu hostují také argentinské celebrity Claudia Maradona, která je manželkou slavného fotbalisty Diega Maradony, a fotbalista Gabriel Batistuta. Oba si zahráli sami sebe.

Scény z interiérů se natáčely v argentinských studiích Sonotex v Marínezu. Seriálovou vilu La Soledad si zahrál dům stojící v městě San Isidro. Seriálový klášter byl ve skutečnosti areálem Institutu Carlose Pellegriniho v městě Pilar.

Úspěch Divokého anděla vedl ke vzniku několika nových verzí: Anjo Salvagem (Portugalsko, 2001–2003), Miilee (Indie, 2005–2006), Al Diablo cen los guapos (Mexiko, 2007–2008), Hafizah (Indonésie, 2009–2010), La Tayson, corazón rebelde (Peru, 2012), The Wild Girl (Izrael, 2020).

Je velmi málo známo, že se Divoký anděl zrodil díky krachu jiné komediálně-romantické telenovely – v roce 1998 se začala natáčet Casablanca s Natalií Oreiro a Leonardem Sbargliou v hlavních rolích. Casablanca měla být o mladé chudé dívce z venkova, která začne pracovat v restauraci v Buenos Aires a zamiluje se do intelektuálně založeného kuchaře. Po zhruba měsíci muselo být natáčení zastaveno, protože Leonardo Sbaraglia prakticky zmizel. Dopisem oznámil, že měl tvůrčí spory s vedením televizní společnosti Telefe, která telenovelu produkovala, a že se musí léčit se zdravotními problémy. Společnost Telefe se nejprve snažila zachránit Casablancu, ale bylo to příliš náročné a drahé. Když padlo konečné rozhodnutí, že tato telenovela nikdy nevznikne, bylo nutné rychle najít náhradu. Producent a scenárista Enrique Torres využil některé motivy ze zrušené Casablanky i dříve obsazené herce v čele s Natalií Oreiro.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz