Zanedlouho do našich kin vstoupí další hororový snímek ze série V zajetí demonů, který se tentokrát bude zaměřovat na démonickou řádovou sestru, kterou jsme mohli vidět již ve filmu V zajetí démonů 2. Snímek Sestra je pátým filmem ze světa V zajetí démonů, který zamíří na bílá plátna. Proč stojí za to snímek vidět? O čem vlastně bude a v čem spočívá jeho genialita? To si zmíníme v několika odstavcích níže.

4. O čem Sestra bude?

www.imdb.com

Příběh filmu je zasazen do období dávno před událostmi filmů V zajetí demonů či Annabelle. Odehrává se v jednom z klášterů v Rumunsku, kde záhadně zemře jedna mladá jeptiška. Vatikán proto posílá do Rumunska tzv. novicku, která spolu s knězem s pochybnou minulostí, vyšetřuje onu záhadnou smrt a společně čelí zlovolné síle ve formě démonické jeptišky. Snímek Sestra je propagován jako zatím ta úplně nejtemnější kapitola ze světa V zajetí démonů.

3. Proč stojí za to snímek vidět?

www.imdb.com

Pokud jste fanoušky světa V zajetí démonů a líbí se vám každý snímek, myslím, že je samozřejmostí zhlédnout i další kapitolu rozšiřující tuto sérii. Poněkud horší to může být u těch, kteří tuto filmovou sérií až tak nemusí, nebo jim připadá značně rozporuplná.

Pokud patříte k této skupině lidí, možná vás přesvědčí několik následujících bodů.

  • Démon Valak, alias démonická jeptiška, se objevil již ve filmu V Zajetí démenů 2. Tato postava sklidila takový úspěch, že se dočkala vlastního filmového zpracování, kterým je právě Sestra, která rozšíří jeho příběh.
  • Příběh démona Valaka je inspirován skutečnými událostmi.
  • Příběh filmu se odehrává v Rumunsku, kde se film také natáčel.
www.imdb.com
  • Autor světa V zajetí démonů, James Wan, měl na mysli velmi specifický vzhled Valaka. Proběhl casting s více jak sto lidmi, mezi kterými byli i muži. Nakonec byla do role Valaka obsazena Bonnie Aarons.

Za zmínku také stojí období, ve kterém se film bude odehrávat. Ve světě V zajetí démonů se totiž podíváme vůbec poprvé tak daleko do minulosti. Když k tomu přidáme mysteriózní Rumunsko, máme z toho krásnou hororovou atmosféru.

2. V čem spočívá genialita filmu Sestra?

www.imdb.com

Máte rádi Lorraine Warren, kterou ztvárňuje talentovaná Vera Farmiga? V novém snímku se můžeme těšit na postavu novicky jménem Irene, kterou ztvární herečka Taissa Farmiga, mladší sestra Very. Myslím, že ti, co již znají Taissu vědí, že se máme na co těšit. Už jen samotná sourozenecká podoba filmu dodává na váze, jelikož to byla právě Lorraine, ztvárněná Verou, která poprvé viděla démona Valaka.

zimmylifestyle.com

Dalším plusem pro film jsou zkušenosti Taissy s žánrem horor. Mladá americká herečka se totiž objevila ve dvou řadách hororového seriálu American Horror Story, kde sklidila velmi pozitivní ohlasy. Tento měsíc se objeví v tomto seriálu již potřetí, kde si zopakuje svou roli z první řady coby Violet Harmon.

1. Trailer a plakáty 

Plakáty k filmu Sestra (The Nun): 

A jaké jsou vaše očekávání od nadcházejícího snímku Sestra? Těšíte se nebo vás tato kapitola nijak neoslovila? Myslíte si, že se bude skutečně jednat o nejtemnější kapitolu ze světa V zajetí démonů? Neostýchejte se nám napsat váš názor dolů do komentářů!