Nejnovější film francouzského režiséra Jacquese Audiarda Paříž, 13. obvod vstupuje ve čtvrtek 18. listopadu do českých kin. Sleduje osudy čtyř třicátníků – tří žen a jednoho muže, kteří se z různých důvodů vyhýbají závazkům a samotu zahánějí večírky, povrchními známostmi a náhodným sexem. Jejich životy se na chvíli protnou v brutalistní čtvrti Les Olympiades, v pařížském 13. obvodě. Film vznikl na motivy grafických novel Adriana Tomineho. Na scénáři se podílela tvůrkyně ceněného snímku Portrét dívky v plamenech Céline Sciama.

Americký magazín Variety snímek označil za „hladce plynoucí a oduševnělý portrét současných mileniálů, kteří hledají spřízněnou duši“. Francouzský magazín Télérama o snímku mluví jako o „smyslné komedii v duchu Nové vlny“. Podle francouzského deníku Le Monde „z filmu sálá snaha obsáhnout současnost“. Deník vyzdvihl také výkony herců v hlavních rolích, v kterých září hvězda současného francouzského filmu a režisérka Noémie Merlant, kterou mohou čeští diváci znát jako malířku z Portrétu dívky v plamenech, dále herečka a zpěvačka Jehnny Beth a relativní nováčci Lucie Zhang a Makita Samba. 

Film byl vybrán do hlavní soutěže filmového festivalu v Cannes, kde si cenu za nejlepší hudbu převzal autor soundtracku producent Rone. Předpremiéru mel i na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Na reakce diváků nabrané bezprostředně po první festivalové projekci se můžete podívat zde:

A o čem film pojednává? Tři mladé ženy a jeden muž. Jejich životy se na chvíli protnou ve čtvrti Les Olympiades, v pařížském 13. obvodě. Výřečná a drzá Émilie pracuje v callcentru a přivydělává si pronájmem volného pokoje. Naváže intimní vztah se svým novým atraktivním nájemníkem jménem Camille. Toho ale přitahuje nedobytná Nora, která zase tráví noci videohovory s cam girl Amber. Dynamicky natočený černobílý snímek Jacquese Audiarda citlivě a s porozuměním sleduje krátké období v životě současných třicátníků, kteří se vyhýbají závazkům a samotu zahánějí večírky, povrchními známostmi a náhodným sexem. Nebo i oni touží po lásce a vzájemném porozumění?

Zdroj: Aerofilms

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR