Legendární závodník Blesk McQueen, Buzz Rakeťák, ztracený Nemo, jednooká příšerka Mike Wazowski a stovky dalších postav, které se objevily v našich oblíbených animovaných filmech. Za tím vším stojí nejznámější animační studio světa Pixar. A právě čeští fanoušci mají možnost podívat se na to, jak se takové filmy a postavy tvoří v připravované expozici.

Expozice nás provede 30 lety studia Pixar. Podle tiskové zprávy návštěvníkům představí současnost i historii studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu. Studio je také producentem animáku Toy Story: Příběh hraček, který byl v roce 1995 uveden do kin a přepsal historii animace.

www.pixarexhibition.cz

„V rámci interaktivní části výstavy nabídneme pohled na principy animovaného filmu. Návštěvníkům hravým způsobem vizualizujeme a zprostředkujeme principy animace, seznámíme např. s pravidly barevnosti filmů, ale i s nadsázkou, kterou animátoři vkládají do postav pomocí proporcí, emocí a pohybu“ říká jedna z producentek výstavy, Markéta Matoušková. O úspěšnosti výstavy svědčí i ohlasy ze zahraničí, kde expozici zhlédly miliony návštěvníků.

www.pixarexhibition.cz

Výstava s názvem Pixar 30 let animace bude zahájena 15. února v prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Holešovice Praha. Trvat bude až do 26. května. Ceny vstupenek se pohybují od 190 korun českých pro děti až do 290 Kč pro dospělé. Rodiny s dětmi můžou využít i rodinné vstupné, které je vyjde na 800 korun, přičemž cena stoupne o 50 Kč pokud výstavu navštívíte ve dnech od pátku do neděle. Vstupenky můžete zakoupit online nebo na místě.

Bližší informace naleznete přímo na webových stránkách akce.

www.pixarexhibition.cz
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz