54. ročník tradičního mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se blíží a organizátoři začínají oznamovat informace o tom, kdo tento rok do lázeňského města zavítá. Mezi hosty nebudou chybět ani držitelé prestižních cen z filmového světa. Na úterní konferenci organizátoři oznámili, že do Čech přijede hollywoodská hvězda Julianne Moore, po dvou letech se vrátí Casey Affleck a Vary navštíví i Patricia Clarkson nebo Billy Crudup.

Americká herečka Julianne Moore, která si zahrála v dramatu „Hannibal“ po boku Anthonyho Hopkinse, krimi filmu „Big Lebowski“ nebo v komedii „Don Jon“, na zahajovacím večeru představí snímek „Po svatbě“ režiséra Barta Freundlicha. Držitelka Oscara za film „Pořád jsem to já“ převezme z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Film „Po svatbě“ s ní uvede i herec Billy Crudup, jehož jsme viděli ve snímcích „Spotlight“, „Jackie“ nebo „Vetřelec: Covenant“.

Embed from Getty Images

Další budoucí držitelkou Křišťálového glóbu je americká herečka Patricia Clarkson. Za seriál „Ostré předměty“ si tento rok odnesla prestižní Zlatý glóbus. Diváci ji mohou znát také z filmů „Vicky Christina Barcelona“ a „Zelená míle“ či seriálu „House of Cards“. Na festivalu uvede snímek „Řidičský průkaz“, který režírovala Isabel Coixet. Do západních Čech se po dvou letech vrátí i Casey Affleck. Ten na 52. ročníku uvedl snímek „Přízrak“ a odnesl si Křišťálový glóbus. Letos představí svůj film „Světlo mého života“, ve kterém ztvárnil i hlavní roli.

Embed from Getty Images

Karlovy Vary International Film Festival se bude konat od 28. června do 6. července.

-reklama-