Dlouho se očekávalo, až Blumhouse oznámí pokračování jeho velmi populárního hororu Happy Death Day a dle posledních zpráv jsme se dočkali. Natáčení by se mělo rozběhnut během následujících dvou měsíců. První díl tohoto vtipného hororu se do kin dostal v říjnu 2017 a sklinil neočekávaný úspěch.

 

Happy Death Day je kombinací sebevědomých slasherů jako Scream s konceptem Groundhog Day (Na Hromnice o den více) . V hlavní roli se představila krásná Jessica Rothe, jakožto Theresa „Strom“ Gelbman. Jedná se o klasický příběh oblíbené členky univerzitního sesterstva, který se zvrtne v okamžiku, kdy je v den svých narozenin brutálně zavražděna. Nic zvláštního? Theresa se bezprostředně po své smrti opět probouzí v cizí posteli a zažívá ten samý den. Hrdinka získá opravdu hodně příležitostí, aby své smrti zabránila. Více než hrůzu, tento snímek vzbuzuje pobavení a lehké uspokojení nad napravenou karmou dříve protivné Theresy.

The Verge

Nejen díky skvělému výkonu Jessicy Rothe a důmyslnému scénáři Scotta Lobdela získal film mnoho fanoušků. Celosvětově dosáhl zisku 122 miliónů dolarů, při počátečních nákladech 4, 8 miliónů dolarů a stal se tak významným hitem Blumhouse. Vzhledem k vysokým ziskům a pozitivní kritice bylo druhé pokračování nasnadě.

Přestože námět druhého dílu nebyl prozatím oficiálně oznámen, ledacos se dá odvodit. I když se hrdinka dokázala z časové smyčky vymanit, její původ nikdy nebyl objasněn. Rothe potvrdila, že bude rovněž součástí pokračování.

Screen Rant

Režie Happy Death Day 2 se opět chopí Christopher B. Landon a dle tvrzní by měl být první natáčecí den již 14. května. Premiéry bychom se mohli dočkat napřesrok.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz