Není to tak dlouho, co jsme se dozvěděli skvělou novinku o návratu postavy Morda do světa Doctora Strange. Společně s nově obsazeným Samem Raimim na režijním křesle vypadá film velmi nadějně. Co všechno tyto změny znamenají a na co dalšího se možná můžeme začít těšit?

I přes fakt, že jednička Doctora Strange nebyla v kinech a ani mezi skalními fanoušky natolik úspěšná a zapsala se spíše mezi „béčkovější“ MARVEL filmy, okolo dvojky se spekuluje v poslední době více než o jakémkoliv jiném připravovaném snímku. A důvodem jsou dvě události.

Jak již avizuji na začátku, postava Morda se vrací! Akorát trochu v novém hávu, který nám už nastínili v potitulkové scéně. Skutečně se tentokrát Mordo obrátí na stranu zla a bude bojovat proti Benedictu Cumberbatchovi (na snímku vpravo) v červeném plášti. I přes spekulace, že hlavním záporákem filmu bude komiksová postava Nightmare, očekáváme, že skutečným nemesis bude právě postava navracející ho se Chiwetela Ejiofora (na snímku vlevo).

Embed from Getty Images

Druhou, už ne tolik aktuální, novinkou je změna režiséra. Původně měla dvojka znovu padnout do rukou Scotta Derricksona, který nám nadělil jedničku. Z důvodu nesrovnalostí ve vedení však „byl odejít“ a nějakou dobu se hledala náhrada. Tu vyplnil oblíbený režisér Sam Raimi (na snímku níže), který světu dal nezapomenutelnou trilogii Spider-Mana s Tobeym Maguirem v hlavní roli či kultivní hororovku Evil Dead. Právě na základě jeho zkušeností s hororovým motivem (a můžeme tady mluvit i o samotném Spidermanovi) se předpokládá, že bude dvojka o něco hororovější.

Embed from Getty Images

Nemůžeme mít větší radost. Samotný název dvojky, který zní Doctor Strange in the Multiverse of Madness může mimo jiné naznačovat ten slibovaný průnik s X-Menovským světem, Deadpoolem nevyjímaje. Také se spekuluje, že zde bude mít velkou roli i Scarlett Witch, která se podle mnohých teorií v jejím blížícím se seriálu WandaVision zblázní, otevře multiverse a Doctor Strange jí bude muset mírně zpacifikovat. Každopádně se určitě máme na co těšit!

Druhé pokračování Doctora Strange in the Multiverse of Madness má posunutou premiéru na 25. května 2022, do té doby se snad dozvíme další nové informace.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz