Kouzla, tajuplný nádech zla, nekonečný mnohovesmír a spousta dimenzí, ve kterých se odehrává divoký boj o osud celé galaxie – takto by se dala ve zkratce definovat cesta Stephena Strange s tváří Benedicta Cumberbatche, který oblékl rudý plášť a vyrazil na cestu za poznáním sebe sama. V podobném duchu nám bude naservírován i druhý celovečerní snímek, jenž má být ovšem dle tvůrců mnohem hororovější a temnější. Co všechno nám tedy tvůrci prozradili?

Příběhová linie 

Film Doctor Strange 2, celým názvem Doctor Strange: In the Multiverse of Madness, bude příběhem navazovat na události mini-projektu WandaVision, k němuž nám tvůrci před pár dny přihodili nový trailer a unikátní plakát. Kromě toho, že se jej opravdu dočkáme ještě v letošním roce (nebo spíše americké publikum skrze streamovací službu Disney+, u nás prozatím nedostupnou), prozkoumáme do hloubky mysl Wandy Maximoff neboli Scarlet Witch. Ta přišla jak o svého bratra Pietra, tak i o přítele Visiona, což se na jejím charakteru zásadně podepsalo. Čeká nás spousta scén v retro stylu, humorné narážky i radost v podobě ucelených představ o bohatém manželství bez hádek s příměsí pravého amerického snu. Otázkou je, zda-li až se Wanda ze svého „snu“ probudí, bude stejná, jako dřív..

FOTO: Marvel studios/ Disney

S tímto souvisí i jedna zajímává teorie vyprávějící o tom, že by se ze Scarlet Witch v podání herečky Elizabeth Olsen mohla vyklubat jednorázová záporačka a zároveň jakýsi poskok úhlavního nepřítele, postavě jménem Nightmare. Co když jí totiž opravdu z toho všeho mišmaše přepne a ona sejde na temnou stranu? Možná proto ten název ,,Madness“ (= v překladu šílenství). Dále víme, že se proti Stephenovi Strangeovi postaví i Baron Mordo ovládající tytéž schopnosti jako bývalý neurochirurg.

V neposlední řadě zamíříme do Multiverza, prozkoumáme každý kout a každý atom. Zjistíme, že magie je vskutku různorodá a temná, přičemž tento fakt tvůrci zakomponují do děje v podobě divoké hororové jízdy. Režisér filmu, Sam Raimi má totiž s hororovými tituly nemalé zkušenosti a již několikrát nám dokázal, že mu práce s dramatickou atmosférou nedělá problém – dle jeho slov tak máme očekávat ,,první opravdový hororový snímek z prostředí MCU“. Tento výrok potvrdil i tvůrčí prezident Marvelu, Kevin Feige.

FOTO: Marvel studios/ Disney

Tvůrci a obsazení

První díl sice režíroval Scott Derickson, ke druhému se ovšem vrátí jakožto výkonný producent – v režisérském křesle jej pak nahradí Sam Raimi (Spider-Man 1,2,3, Lesní duch, Kořist). Producentem rovněž zůstává Kevin Feige, scénář sepíše Michael Waldron (Loki, Rick a Morty) společně s Jade Bartlett (Zúčtování).

Můžeme očekávat návrat hned několika postav. Na seznamu je Benedict Wong (Wong), Chiwetel Ejiofor (Mordo) a samozřejmě Benedict Cumberbatch (Stephen Strange / Doctor Strange. Nově se ukáže Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff / Scarlet Witch), kterou známe již z předešlých filmů.

Rachel McAdams tentokráte v roli půvabné Christine Palmer bohužel neuvidíme. Na další oznámení herců včetně představitele hlavního záporáka si budeme muset ještě chvíli počkat. Stejně tak nám bude odhalen i vedlejší ansámbl.

Embed from Getty Images

Kdy se marvelovka objeví v kinech? 

Kvůli koronavirové pandemii bohužel ani dvojku Doctora Strange neminulo hned několik odsunů. Původně měl snímek vyjít 7.5. 2021, avšak byl přesunut na 5.11. 2021. Ani tohle datum však nebylo finální, neboť jej Marvel opět změnil na 25. 3. 2022 – doufejme tak, že tentokrát se jedná skutečně o definitivní termín.

Co se týká samotného natáčení a produkce, tak ta bude probíhat především ve Spojených státech, přesněji New Yorku. Hovoří se však i o Austrálii a Novém Zélandu. 

Těšíte se na pokračování příběhu neurochirurga a mága Stephena Strange v podání oblíbeného Benedicta Cumberbatche? Myslíte, že kvalitou překoná první díl? A koho byste chtěli vidět v roli záporáka Nightmare? Podělte se o své názory níže či na naši facebookovou stránku! O aktualitách Vás budeme informovat.

Čtěte také:

https://www.tvguru.cz/doctor-strange-zajimavosti-z-nataceni-a-ze-zakulisi-tajemne-marvelovky-ktere-jste-pravdepodobne-nevedeli/

https://www.tvguru.cz/doctor-strange-2-pokracovani-ztratilo-rezisera-misto-toho-vsak-ziskalo-noveho-hlavniho-producenta/

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz