Snímek od režiséra Scotta Derricksona představil divákům zcela nový svět akčního dobrodružství, kde se prolínají dimenze, pracuje s kouzelnými kameny a hraje o osud celé Galaxie. Pojďte se podívat na pár zajímavostí o filmu Doctor Strange, které jste pravděpodobně nevěděli.
S digitálními triky vypomáhal i reálný astrofyzik

Aby jednotlivé akční sekvence, ve kterých Strange kouzlí a objevuje své schopnosti, dávaly smysl, vypůjčil si Marvel vědce Adama Franka. S ním tvůrci konzultovali veškeré dění a fyzikální zákonitosti, aby zjistili, jak se vlastně člověk chová mimo vlastní realitu a jaký vliv na člověka mají změny v prostoru a čase.
Frank dokonce čas od času poradil s dialogy a konverzacemi tak, aby snímek nebyl pouze zábavný, ale i poučný. Film rovněž provázela práce nizozemského umělce Mauritse Cornelise Eschera.
Benedict Cumberbatch málem o roli přišel
Hlavní roli v tomto snímku ztvárnil slavný herec Benedict Cumberbatch, který byl od začátku příprav pro tvůrčí tým volbou číslo jedna. Jelikož však počátkem roku 2015 získal angažmá v divadle do role Hamleta, z časového hlediska stíhat oba projekty nebylo možné. Nakonec se však premiéra marvelovky posunula z července na listopad 2016 a herec tak mohl nastoupit na natáčení Doctora Strange v plné parádě.
Druhou žhavou volbou se stal Joaquin Phoenix, který ovšem nakonec od projektu upustil z důvodu několikanásobné smlouvy na budoucí filmy.
Rachel Adams měla původně zazářit jako Pepper Potts

Jon Favreau, režisér Iron Mana (2008) a Iron Mana 2 (2010), nabídl roli Pepper Potts v MCU nejprve Rachel Adams, která však nabídku odmítla. Tu poté přijala Gwyneth Paltrow.
Osud tomu ale chtěl a Adams si stejně nakonec v marvelovském filmu zahrála, a to Strangeovu bývalou přítelkyni a doktorku Christine Palmer. Později se svěřila s tím, že se jí filmový svět Marvelu zpočátku jevil jako hloupost, nicméně kartu obrátila a svým hereckým talentem produkci o kvalitách přesvědčila.
Ve filmu se měla objevit i Strangeova sestra Donna
Pokud máte načteny komiksové sešity, pak jistě víte, proč se Stephen Strange vydal na dráhu neurochirurga – kvůli smrti své mladší sestry Donny. Ve filmu nám mělo být dopřáno hned několika scén v podání herečky Lulu Wilson, ovšem všechny byly vystřiženy. Stalo se tak z důvodu příliš dlouhé stopáže, která musela být v postprodukci zkrácena na 1 hodinu a 55 minut.
Jedná se o první úspěšné zpracování po 3 pokusech
Než nám bylo představeno samotné MCU, jely filmové adaptace komiksových příběhových linií hrdinů samy za sebe. Proto asi nikoho nepřekvapí fakt, že existuje původní film z roku 1978, který ovšem svou kvalitou neuchvátí. O „novodobější“ filmové zpracování se pokusil v roce 1992 režisér Wes Craven, ale z produkce sešlo. Na začátku nového milénia byl projekt připsán tvůrci Davidu S. Goyerovi a roku 2008 Guillermu del Torovi, avšak ani jednou nedošlo k natáčení a projekty byly zavrženy.
Co stojí za neúspěchem potenciálních filmových trháků pro celé generace je jen ve hvězdách. Možná špatná domluva, náročné smlouvy či špatné vztahy.
Potěší i cameo Stana Lee
Nebyl by to pravý marvelovský snímek, kdyby se alespoň na malou chvíli neukázal otec všech komiksů a autor těch nejvýraznějších postav, Stan Lee. Zde jej můžeme zahlédnout v autobuse při četbě filosofické knihy ,,The Doors of Perception“ od anglického spisovatele Aldouse Huxleyho.
Zajímavostí také je, že společně s tímto cameem natočil během jednoho dne i 3 další.
Digitální efekty zmátly i samotné herce na place

Pokud se budeme bavit o CGI a čarodějovi, je jasné, že se dané scény neobejdou bez velkolepé akce tak, jak jsme u Marvelu zvyklí. Vše probíhalo v pořádku až do doby, než na plac vstoupil Mads Mikkelsen se svou postavou Kaecilia. Poté, co uviděl natočené záběry, sám nevěděl, kde vlastně je, co natočil a jak celý souboj proti Stephenu Strangeovi vlastně probíhal. Nevěděl, jak se zorientovat a veškeré exploze mu způsobily pořádný bolehlav.
Naštěstí po nějaké době „vystřízlivěl“, záběry si prostudoval znovu a nad svou prvotní reakcí se nadšeně pousmál.
Projekt Doctor Strange v kinech doslova zazářil a představil divákům unikátní svět kouzel a magie. Již za 2 roky se dočkáme pokračování s podtitulem ,,In the Multiverse of Madness“, které bude temnější, drsnější a velkolepější. Těšíte se? Dejte nám vědět níže do komentářů či na naší facebookovou stránku!
Související:
Doctor Strange 2: Pokračování ztratilo režiséra, místo toho však získalo nového hlavního producenta