Vánoce jsou už skoro za dveřmi a společně s nimi i oblíbený a každoroční novoroční (ač dříve vánoční) speciál populárního sci-fi seriálu Doctor Who. Na co se zaměří tentokrát?

Už delší dobu známe název druhého vánočního speciálu s 13th Doctorkou, kterou ztvárňuje Jodie Whittaker, a která vnesla do kultovního BBC seriálu vlnu nejistých ohlasů a nižší sledovanosti (i když víme, že to není její chyba, ale chyba jistých multikulturních scenáristů). Speciál nese jméno Revolution of the Daleks, což nám… vlastně říká úplně vše, co potřebujeme vědět.

ANO. Doktorka bude bojovat s Dáleky. ANO. Zase bojovat s Dáleky. Holt, co naděláme, Chris Chibnall, showrunner seriálu, se jich asi nemůže nabažit a cpe nám je více, než tomu bývalo v 80. letech u prvních dílů Pána Času. Ale nemusíme se úplně strachovat, kromě navrátivších ikonických záporáků nás čeká velmi očekávaný návrat Captaina Jacka Harknesse, kterého si opět střihne John Barrowman, a který nás už poctil svou přítomností v jednom díle 12. série.

Kromě toho se však můžeme přece jenom na ty Dáleky trochu těšit. Dostanou totiž nový vzhled a tím i nový origin, nebo aspoň tak to Chibnall slibuje a propaguje. První fotka už visí na twitteru, kde nám odhalují alespoň náznak toho, na co se v příštím roce můžeme těšit.

Doposud nepotvrzená informace je z oblasti našich tří kamarádů-společníků. Už delší dobu víme (a ZDE si můžete dočíst proč), že nás v třinácté sérii opouští herci Bradley Walsh a Tosin Cole, kteří ztvárňovali společníky Ryana a Grahama. Tak nějak proto očekáváme, že ve speciálním díle dojde k určité katarzi, která bude mít za následkem právě odchod těchto dvou společníků. Ale možná ne. To jsou už pouhé spekulace.

Stejně tak jako možný výskyt nového Mastera v podobě Sachy Dhawana či nové verze doktorky v podobě Jo Martin. Největší spekulací pak nastává samozřejmě datum, které stále nevíme.

Speciální díl seriálu Doctor Who očekáváme začátkem příštího roku. V roce 2021 se pak dočkáme i 13. série, která však bude z důvodu pandemie koronaviru zkrácená.

Související:

Doctor Who: První novinky týkající se 13. série kultovního sci-fi seriálu

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:screenrant
Kateřina Kotasová
studentka, milovnice seriálů a pomerančů