Každý správný fanoušek nekonečného seriálu Doctor Who dávno ví, že se hlavní představitel potrhlého cestovatele časem a prostorem co pár let mění. Přichází tento čas i pro současnou Doktorku?

13th Doctor v podobě herečky Jodie Whittaker, nás na obrazovce baví od roku 2018 a zatím se nám představil ve dvou sériích, z nichž ta druhá právě začala. Skoro každý si pamatuje tu obrovskou vlnu kontroverze, kdy stanice BBC v čele s novým showrunnerem, Chrisem Chibnallem, uvedla zcela nového představitele Doktora poprvé v ženské podobě.

Whittaker se nakonec projevila jako poměrně zdařilá nástupkyně nezapomenutelných Doktorů Davida Tennanta, Matta Smithe či Petera Capaldiho. Co však v poslední sérii silně propadlo, byl samotný scénář, zaměřující se především na vysílání jakýchsi (ne tak úplně povedených) podvědomých signálů o rovnosti mezi všemi lidmi různých barev, etnik či sexuality. Pokud by měl seriál sloužit v nějaké věznici pro diskriminující občany, tak budiž, ale asi momentálně nepotřebujeme každou neděli poslouchat, jak je normální být černoch.

Embed from Getty Images

Proto snad všechny zajímalo, jak s tímto uspěje následující 12. série, která nás už od prvních dílů překvapila obsazením nového Mastera v podobě herce Sachi Dhawana (ano, je to Arab! :) ). Každopádně to fanoušci ani studio nevzdává a my už teď můžeme oficiálně potvrdit, že se Whittaker navrátí i v následující 13. sérii.

Dvě série jsou i pro Doktorku zatím málo, takže to není zase takovým překvapením. I tak ale záleží především na sledovanosti a oblíbenosti, se kterou poslední etapa Doktorky v čele se svými třemi (etnicky odlišnými :) ) společníky dost bojuje.

12. série seriálu Doctora Who vychází každou neděli, takže se dívejte, hodnoťte a přejte další sérii hodně štěstí.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz