Po delší době se podíváme na paškál oblíbeného sci-fi seriálu Doctor Who aka Pán času, který se na nás – kromě tradičního speciálu – řítí s prvním nástinem informací týkajících se 13. série. Co zatím víme?

BBC stále tají, jak si v porovnání s ostatními seriály vede Doctor co se týče natáčení a produkce – především nás totiž zajímá, zda se další série dočkáme v plánovaném čase, či se opět smíříme s již tradičním „odsunuje se“. Tyto novinky jsou zatím v nedohlednu, ale čas kvapí a již brzy určitě budeme vědět, na čem jsme.

Mezitím se můžeme ještě těšit na již zmíněný každoroční speciál, o kterém sice pořád nevíme, zda bude Vánoční či Novoroční, ale… aspoň bude, že? Speciál má název Evolution of the Daleks a kromě Třinácté Doktorky se můžeme těšit na její trojici společníku – Yaz, Grahama a Ryana.

V takové sestavě je však asi i uvidíme naposledy. Není totiž už žádnou novinkou, že představitelé Grahama a Ryana – aka Bradley Walsh a Tosin Cole – opouštějí seriál, neboť nestíhají své zbylé projekty (více se dočtete ZDE). To znamená, že se společníci opět redukují na číslo jedna… což asi tak úplně nevadí.

FOTO: BBC

A to také znamená, že se (KONEČNĚ) dozvíme o společníkovi něco víc, bude na něj přece jenom ve stopáži více času, když se o něho nebude muset s nikým dělit. Představitelka Yaz, Mandip Gill, už prozradila, že se ve třinácté sérii můžeme těšit na více informací z její minulosti a z její rodiny a rovněž se skrze její příběhovou linku zapleteme do problematiky mentálních chorob. No, zní to zajímavě, snad to ale nebude pomalu přecházet do další politické agitace týkající se menšin, na kterou jsme bohužel u tohoto kultovního seriálu za poslední dvě série zvyklí.

Speciální díl Doctor Who: Evolution of the Daleks vychází na přelomu roku 2020/2021, na třináctou sérii pak snad už nebudeme muset dlouho čekat.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz